Inteligentny laser pozwala zmieniać kolor oczu na życzenie pacjenta

Kategorie: 

dreamstime.com

Wiele osób chętnie zmieniłoby swój kolor oczu. Od teraz jest to możliwe. Dzięki specjalnej procedurze można zmienić brązowe oczy na niebieskie. Tę rewolucyjną technologię opracowywano ponad 20 lat, dopiero teraz jednak przeszła ona w fazę testów na ludziach.


Obecnie dermatolodzy są w stanie usunąć laserem pigmentację skóry. Przy pomocy specjalnego urządzenia podobnie można usunąć kolor tęczówki, ponieważ jak udowodniono, każde brązowe oko pod spodem jest niebieskie. Ostatecznie naukowcy opracowali laser, który potrafi bezpiecznie dla zdrowia oka - zmienić kolor tęczówki.


Częstotliwość zielonego lasera jest ustawiona tak, że promieniowanie przechodzi przez rogówkę i jest wchłaniane tylko przez ciemny kolor. To zapewnia bezpieczeństwo i selektywność działania. Do tej pory laser wypróbowano na 37 ochotnikach i nie wykryto skutków ubocznych. Aby dostać się do niebieskiego pigmentu, który jest przykryty przez ciemny, potrzeba kilku tygodni.


Okuliści wyrazili już swoje obawy co do przeprowadzania takiej procedury. Według nich, w dłuższym okresie czasu taka ingerencja może prowadzić do rozwoju jaskry i innych chorób oczu.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj