Nadciśnienie tętnicze - motywem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia 2013

Kategorie: 

123rf.com

Tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia, który będzie obchodzony 7 kwietnia, poświęcony będzie problematyce nadciśnienia. WHO wierzy, że nadciśnieniu tętniczemu można zapobiegać i przeciwdziałać jego skutkom.

 


Według WHO, co trzeci człowiek na świecie, w wieku powyżej 25 lat - czyli około miliarda ludzi na świecie, cierpi z powodu wysokiego ciśnienia krwi, zwanego potocznie nadciśnieniem. Szacuje się, że rocznie z powodu wysokiego ciśnienia umiera 9,4 milionów ludzi. Nadciśnienie zwiększa także wystąpienie u ludzi takich chorób, jak niewydolność nerek, czy ślepota.Rozpoznanie nadciśnienia jest pierwszym krokiem na drodze do zapobiegania i zwalczania go. Z okazji Światowego Dnia Zdrowia WHO apeluje do wszystkich dorosłych osób na całym świecie, aby właśnie 7 kwietnia 2013 r. sprawdzili swoje ciśnienie krwi. Znając problem, łatwiej będzie podjąć odpowiednie środki przeciwdziałające poważniejszym chorobom w przyszłości.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika sajmon

I dobrze, może uda się trochę

I dobrze, może uda się trochę wyczulić lekarzy, żeby patrzyli co przepisują, a nie, że np. ignorują naproksen i wszystkim wciskają diklofenak, który dla starszych jest prostą drogą do zawału.

0
0

Skomentuj