Witamina D leczy chore serce i wspomaga układ sercowo-naczyniowy

Kategorie: 

Źródło: Freeimages.com

Musimy pamiętać że jeśli chcemy żyć długo i zachować zdrowie, należy zadbać o spożywanie odpowiednich ilości witamin. Najnowsze badania wskazują, że w kwestii serca i całego układu sercowo-naczyniowego dobrze jest zażywać suplementy witaminy D.

 

Zespół badaczy z Leeds Teaching Hospitals przeprowadził testy na 163 pacjentach cierpiących na niewydolność serca. Ich średni wiek wynosił 70 lat. Uczeni codziennie podawali tabletki zawierające 100 mikrogramów witaminy D, lub placebo, oraz regularnie sprawdzali jaki wpływ będzie to miało na serce uczestników eksperymentu.

 

Jak się okazało, serca osób przyjmujących witaminę D zaczęły pompować większe ilości krwi nawet o 34%. Konsultant ds. kardiologii, dr. Klaus Witte powiedział że przeprowadzone badanie jest wręcz oszałamiające z oczywistych powodów - leczenie jest bardzo tanie, nie wywołuje efektów ubocznych i jest wyjątkowo skuteczne.

 

Uczestnicy tego eksperymentu, podobnie jak większość ludzi w podeszłym wieku, cierpią na niedobór witaminy D. Braki można dość łatwo nadrobić spożywając odpowiednią żywność, np. ryby, grzyby oraz czosnek. Należy jednak pamiętać, że najskuteczniejszym sposobem jest po prostu wystawienie swojego ciała na promieniowanie słoneczne.

 

 

Źródło: http://www.bbc.com/news/health-35959556

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj