Nowy lek może powstrzymać starzenie człowieka

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Wszystko wskazuje na to, że do licznej grupy preparatów, które mają spowodować odchudzanie, czy takich przywracających sprawność seksualną dołączy wkrótce nowa grupa hitowych medykamentów, będą to leki powstrzymujące starzenie i wydłużające życie.

 

W ciągu najbliższych 5 lat na rynku ma się pojawić nowy preparat, który będzie wywoływał pozytywny efekt na nasze zdrowie spowalniając starzenie i wywołując lecznicze działanie na kilkanaście poważnych zespołów chorobowych. Zapowiada się, zatem hit na miarę Viagry.

 

Sekretem nowego produktu ma być syntetyczna substancja, resweratrol. Znajduje się ona między innymi w czerwonym winie, winogronach, kakao i w orzechach. Działa ona na organizm pobudzając produkcję białka SIRT1, co spowalnia proces starzenia i eliminuje powstawanie chorób wieku dojrzałego.

 

Synteza białka SIRT1 może też zostać wywołana poprzez odpowiednią dietę i ćwiczenia fizyczne. Według profesora genetyki z Harvarda, Davida Sinclaira spowolnienie starzenia organizmu jest tylko efektem ubocznym terapii mających za zadanie leczenie chorób układu krążenia, cukrzycy typu 2, choroby Alzheimera i Parkinsona a także zaćmy, osteoporozy, zaniku mięśni, zaburzeń snu, zapalenia stawów a nawet raka.

 

Resweratol można znaleźć w małych dawkach w żywności, ale nowy lek ma zapewnić 100 razy silniejsze działanie. Jak twierdzi Sinclair lek będzie w stanie naśladować korzyści zdrowotne diety i ćwiczeń fizycznych, ale bez utraty wagi ciała. Genetycy i farmaceuci planują poszukiwanie nowych obszarów stosowania syntetycznego resweratrolu. Profesor Sinclair zapowiada po prostu nową erę w farmakologii i dodaje, że niektórzy z nas będą w stanie żyć nawet 150 lat, ale nie osiągniemy tego bez kolejnych badań.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj