Osoby chore na Alzheimera są bardziej odporni na ból niż zdrowi ludzie!

Kategorie: 

GOOGLE

Badania wykazały, że choroba Alzheimera może zmieniać zdolność osoby do odczuwania bólu lub uznania, że ​​są one w bólu. Jest to negatywne zjawisko, ponieważ współistniejące problemy zdrowotne mogą zostać niezauważone, powodując dalsze komplikacje.

W badaniu, które prowadzone było przez trzy lata, naukowcy przebadali dwie grupy osób dorosłych, w wieku powyżej 65 lat. Jedna grupa składała się z pacjentów z chorobą Alzheimera, natomiast druga grupa z osób, którzy byli zdrowi. Uczestników poddano różnym odbiorom ciepła, a następnie kazano im zgłosić swój poziom bólu.

Po pierwsze, autor Todd Monroe powiedział:

„Okazało się, że osoby chore na Alzheimera, wymagają wyższych temperatur ciepła, aby zgłosić odczucie łagodnego lub umiarkowanego bólu, niż inni uczestnicy. Nie znaleźliśmy różnic w tym, jak nieprzyjemne były percepcje na każdym poziomie między tymi dwiema grupami.”

Badani w grupie Alzheimera rzadziej rozpoznają ból.

Monroe dodaje:

„Podczas gdy okazało się, że ich zdolność do odczuwania bólu zmniejszała się, to nie znalazłem dowodów na to, że osoby z chorobą Alzheimera są mniej odporni na ból, ani też, że ból staje się mniej nieprzyjemny, ponieważ ich choroba nasila się”.

W dalszym ciągu wymagane są dodatkowe badania w celu dokładnego zanalizowania odczucia bólu wśród pacjentów z chorobą Alzheimera. Naukowcy zalecają, aby lekarze stosowali różne testy do oceny wrażliwości na ból u swoich pacjentów - zwłaszcza u tych, którzy mają problemy z komunikacją werbalną.

Monroe stwierdził:

„Wraz z wiekiem, ryzyko wystąpienia bólu wzrasta, jak i populacja ludzi starszych wciąż rośnie, a tym samym liczba osób, u których zdiagnozowano chorobę Alzheimera. Musimy znaleźć sposoby na poprawę opieki osób z dolegliwościami, a także z wszelkimi formami demencji oraz pomóc złagodzić niepotrzebne cierpienie potrzebującym wsparcia.”

 

Źródło: http://www.belmarrahealth.com/pain-perception-altered-in-alzheimers-disease/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Bro345

Bez badań zauważyłam, że

Bez badań zauważyłam, że osoby z demencją naczyniopochodną mają również wysoki próg bólowy.
 

0
0

Skomentuj