Paracetamol najlepszym lekarstwem na objawy przeziębienia

Kategorie: 

www.sxc.hu

Paracetamol i ibuprofen, to jedne z najbardziej popularnych leków używanych podczas infekcji dróg oddechowych. Uniwersytet Southampton testując skuteczność tych preparatówi, zebrał grupę 899 wolontariuszy z bólem gardła, katarem lub kaszlem, donosi IOL.

 

Uczestnikom badania podawano paracetamol, ibuprofen lub kombinację obu leków. Brali oni leki w miarę potrzeb lub zgodnie z ulotką - cztery razy dziennie. Okazało się, że u ludzi, którzy brali ibuprofen lub paracetamol z ibuprofenem, często występowało nasilenie się objawów choroby lub występowały nowe objawy. Raport zamieszczony w British Medical Journal podaje, że około ponad połowa ludzi leczonych w ten sposób wróciła, skarżąc się na pogorszenie stanu zdrowia.


Ibuprofen blokuje produkcję różnych związków chemicznych w naszym organizmie, a paracetamol - produkcję enzymów w mózgu i rdzeniu kręgowym, odpowiedzialnych za przekazywanie sygnału bólu. Według autorów badania może to oznaczać, że ibuprofen przedłuża czas trwania choroby, zaburzając ważną część odpowiedzi układu immunologicznego, co w efekcie prowadzi do pogorszenia się objawów lub wystąpienia nowych. Dlatego też specjaliści twierdzą, że w przypadku dolegliwości ze strony górnych dróg oddechowych najlepiej sięgać po ogólnie dostępne środki na bazie paracetamolu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Bella

Najlepszym lekarstwem na

Najlepszym lekarstwem na przeziebienie jest lözko i sen i wypocenie zlego - 3 dni i 3 noce! Paracetamol nalezy do najgrozniejszych specyfiköw uszkadzajacych trwale watrobe!!! Nie wolno go podawac malym dzieciom ani ludziom chorym wcale! Notowano juz niejednokrotne przypadki smiertelne po jego przedawkowaniu. Ibuprofen, jest specyfikiem przeciwbölowym i nie ma przy przeziebieniu nic do roboty! Mozna go zazyc przy bölu zeba lub glowy.

Na böl gardla, nalezy robic plukanie chocby i woda utleniona, spirytusem, ziolami etc. a najlepiej nagrzewac podczerwiennia (specjalne urzadzenia z kamieniem nefrytowym).
Na kaszel - ziölka, podczerwien, nacieranie
Zatoki, katar - to samo + plukanie

Wszelka choroba jest procesem oczyszczania i nie nalezy go zaklucac chemia, a jedynie wspierac zdrowa dieta i ev. ziolami. Wiele choröb mozna uniknac poprzez zdrowy i swiadomy styl zycia (unikanie stresu!), diete (zdrowe i swiadome odzywianie), odpowiednie ubranie stosowne do pogody inklusiv.

0
0

Skomentuj