Picie 3 filiżanek kawy dziennie ochroni nas przed miażdżycą

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Najnowsze badania dostarczają jeszcze więcej dowodów na to, że picie kawy jest dobre dla naszego zdrowia. Okazuje się, że spożywanie więcej niż trzech filiżanek kawy w ciągu dnia może zmniejszyć ryzyko wystąpienia miażdżycy, która jest głównym czynnikiem ryzyka dla chorób serca. Jest jednak jeden warunek – nie dotyczy to palaczy.

 

Większość z nas pije kawę po to, aby pobudzić swój umysł oraz ciało do pracy. Jednak coraz częściej mówi się o tym, że kawa ma znacznie więcej pozytywnych efektów dla naszego organizmu, niż samo pobudzenie.

 

Jedno z badań zaprezentowanych w zeszłym roku przez Medical News Today powiązało spożycie kawy ze zmniejszeniem aż o 70% ryzyka chorób wątroby. Jeszcze inne badania wskazały na niższe ryzyko zawału serca i udaru mózgu u osób, które piją kawę.

Tegoroczne badania, przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Sao Paulo w Brazylii informują o tym, że picie co najmniej trzech filiżanek kawy w ciągu doby może zmniejszać ryzyko miażdżycy.

 

Naukowcy nadmieniają jednak, że kawa jest korzystna tylko dla osób niepalących. Konsumenci kawy, którzy nie palili, zmniejszyli swoje ryzyko miażdżycy aż o 63%, jednak jeśli osoby te jednocześnie paliły papierosy, nie odnotowano żadnej zmiany.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj