Słonie trzymane w niewoli otrzymają medyczną marihuanę w celu zmniejszenia stresu

Kategorie: 

Źródło: Warszawskie ZOO

Przedstawiciele warszawskiego ZOO powiedzieli, że będą podawać słoniom medyczną marihuanę, aby sprawdzić, czy poziom stresu słoni ulegnie zmniejszeniu.

 

Konopie medyczne są używane na całym świecie w leczeniu psów i koni, ale do niedawna nie było żadnych inicjatyw, aby leczyć nią słonie.

 

Eksperci z warszawskiego zoo zaaplikują słoniom afrykańskim wysoce skoncentrowany płynny kannabidiol. Słonie będą zażywać narkotyku przez trąbę. Według weterynarzy z zoo kanabidiol wywoła euforię u słoni i nie będzie miał negatywnego wpływu na wątrobę oraz nerki zwierząt.

 

Przedstawiciele ZOO stawiają swoją inicjatywę jako próbę znalezienia naturalnej alternatywy dla istniejących metod radzenia sobie ze stresem, zwłaszcza związanym z przyjmowaniem leków.

 

Eksperyment, w którym słonie przyjmą medyczną marihuanę, potrwa co najmniej dwa lata. Lekarze weterynarii będą regularnie sprawdzać poziom stresu zwierząt, mierząc ich poziom hormonów i analizując ich zachowanie. Jeśli projekt się opłaci, to medyczna marihuana trafi nie tylko do słoni, ale także do innych zwierząt żyjących w niewoli.

 

 

Konopie dla słoni z Warszawskiego ZOO - dr Agnieszka Czujkowska

We współpracy z dobrekonopie.pl rozpoczynamy projekt, podczas którego sprawdzimy wpływ olejków CBD z konopi siewnych na nastrój naszych zwierząt. Na początek programem objęliśmy  słonicę Fredzię ze Słoniarnia i Nosorożce Warszawskiego ZOO, która po niedawnej śmierci Erny - szefowej słoniowego stada - była nieco zestresowana i ma niewielkie problemy z ustaleniem swojej pozycji w stadzie.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Skomentuj