Zastąpienie białka zwierzęcego awokado zmniejsza ryzyko chorób serca o 22%

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Nowe duże badanie dostarcza kolejnych dowodów na to, że prosta modyfikacja diety odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu chorobom układu krążenia. Naukowcy wykazali, że białko roślinne z dużą ilością tłuszczów nienasyconych zmniejsza ryzyko udaru mózgu, choroby wieńcowej i innych schorzeń.

Amerykańscy naukowcy przedstawili pierwsze duże długoterminowe badanie, które potwierdza pozytywny związek między spożyciem awokado a zmniejszonym ryzykiem chorób sercowo - naczyniowych. W ciągu 30 lat śledzili ponad 110 tys. zdrowych ludzi, którzy stosowali różne diety.

 

Stwierdzono, że co najmniej dwie porcje awokado tygodniowo zmniejszają ryzyko ogólnego ryzyka chorób układu krążenia o 16% i choroby wieńcowej o 21%. Zastąpienie połowy porcji margaryny, masła, jajek, jogurtu, sera lub przetworzonych wędlin, takich jak bekon, taką samą ilością awokado dziennie, wiąże się z 22% zmniejszeniem ryzyka chorób sercowo - naczyniowych. Jedna porcja była równa połowie awokado.

 

„Te wyniki są szczególnie ważne, ponieważ dieta jest podstawą zdrowia układu sercowo - naczyniowego, jednak wielu osobom trudno jest trzymać się zdrowej diety” – powiedziała autorka Cheryl Anderson.

 

Biorąc pod uwagę, że awokado nie trzeba spożywać w dużych ilościach, a smak jest lubiany przez wielu, można łatwo poprawić swoją dietę. Awokado jest bogate w tłuszcze nienasycone, a także błonnik, potas i witaminy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj