Spanie na brzuchu wywołuje koszmary senne

Kategorie: 

www.123rf.com

Somnologia, jest to dziedzina medycyny zajmująca się badaniem klinicznym i leczeniem zaburzeń i nieprawidłowości snu. Ostatnio kilku chińskich somnologów odkryło, że ludzkie sny uzależnione są od pozycji w jakiej się śpi.

 

 

Naukowcy twierdzą na przykład, że koszmary senne przychodzą najczęściej do tych, którzy lubią spać na brzuchu. Na dowód zaprezentowali wyniki badania, w którym udział wzięło 600 studentów. Pytano ich między innymi o pozycję, w jakiej zasypiają i rodzaj ich snów. Badanie wykazało, że spanie na brzuchu jest czynnikiem często wywołującym koszmary senne lub sny erotyczne.


Badacze uważają, ze ten fenomen spowodowany jest niedotlenieniem, podczas spania na brzuchu. W tej pozycji oddychanie człowieka jest znacznie utrudnione. W rezultacie jest to źródłem dużego stresu dla ludzkiego mózgu, co pobudza ośrodki aktywności kory mózgowej odpowiedzialnej za sny.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika cavia

Też śpię na brzuchu i mam

Też śpię na brzuchu i mam często fantastyczne , piękne sny. Koszmary mogą się śnić po niewłaściwej kolacji Wink

0
0
Portret użytkownika qqq

Bzdura jakich malo od dawna

Bzdura jakich malo od dawna bowiem wiadomo ze koszmary snia sie gdy spi sie na plecach a nie na brzuchu.

0
0
Portret użytkownika tosia

To absolutnie nie jest

To absolutnie nie jest prawdą! całe życie śpię na brzuchu i nigdy mnie nie męczyły koszmary, wręcz przeciwnie. Odwrotnie - ludzie którzy śpią na wznak są męczenie (duszeni) przez tak zwane zmory Smile Niestety-  najczęściej są męczeni przez własne chrapanie.

0
0
Portret użytkownika Cezar

Srututu majtki z

Srututu majtki z drutu,naukowcy to, naukowcy tamto,pierdziela ci naukowcy jak polamani. Nie wierze ludzia o waskim spektrum wiedzy,a naukowcy do nich naleza. Nie wierze naukowca jak w to ze kiedykolwiek żyd pogodzi się z arabem albo ze żyd odejdzie od lichwiarstwa.
Ja spie na brzuchu od dziecka i nie mam zadnych koszmarow.

0
0

Skomentuj