W USA powstają kapsułki z marihuaną, które mogą zastąpić wszystkie leki przeciwbólowe

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Amerykańskie społeczeństwo jest zdecydowanie najbardziej znarkotyzowane na świecie. W Stanach Zjednoczonych trwa epidemia uzależnień od leków na receptę, które sprzedawane są zupełnie legalnie, a koncerny farmaceutyczne liczą zyski. Warto dodać, że w tym kraju zdecydowanie więcej ludzi umiera w wyniku przedawkowania leków, niż z powodu masowych strzelanin. Jednak jednocześnie coraz więcej ludzi zaczyna dostrzegać problem i poszukuje alternatywy dla szkodliwej chemii.

 

 

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Philadelphia Veterans Affairs Medical Center oraz Uniwersytet w Pensylwanii, w 23 stanach, w których zalegalizowano medyczną marihuanę, liczba zgonów spowodowanych nadużyciem leków opioidowych spadła o niemal 25%. Co więcej, już w pierwszym roku od legalizacji medycznej marihuany w poszczególnych stanach, odnotowano spadek liczby zgonów z powodu przedawkowania leków średnio o 20%. W tym samym czasie, liczba zgonów wynikających z nadużycia opioidów wyraźnie wzrosła na terenie całego państwa. Centrów Kontroli i Prewencji Chorób podaje wzrost liczby ofiar śmiertelnych z 4.030 w 1999 roku do 16.651 w 2010 roku, a 75% zgonów było spowodowanych zażywaniem leków przeciwbólowych na receptę.

 

Oczywiście rozwiązanie dla tego problemu znajduje się w zasięgu ręki. W Stanach Zjednoczonych powstają firmy, które zaczynają produkować swoje własne leki oparte o konopie indyjskie, które leczą z wielu bardzo bolesnych dolegliwości. Przykładowo Foria Relief prowadzi sprzedaż czopków dopochwowych zawierających marihuanę. Jest to naturalny produkt, który skutecznie pokonuje ból, działa uspokajająco i relaksująco i jest zachwalany przez klientki.

 

Na powyższym przykładzie widzimy, że epidemię uzależnień od szkodliwej (i legalnej) chemii można pokonać. Co prawda, typowe leki przeciwbólowe są zdecydowanie tańsze i łatwiej dostępne, a nie wszystkich przecież stać na naturalne leki oparte o konopie indyjskie. Statystyki pokazują jednak, że lekarstwa z marihuaną są skuteczniejsze i zmniejszają liczbę zgonów wynikających z nadużywania.

 

Należy jednak zadać pytanie – czy koncerny farmaceutyczne pozwolą na to, aby amerykańskie społeczeństwo było zdrowsze? Z tajnego raportu jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie, Goldman Sachs, dowiadujemy się, że długotrwałe leczenie tanimi i mało skutecznymi lekami przynosi korporacjom większe zyski niż w przypadku droższych i skuteczniejszych środków. Dokument wskazał, że wyleczenie z chorób jest po prostu nieopłacalne finansowo. Wygląda więc na to, że epidemia uzależnień przynosi wielkie pieniądze, dlatego koncerny farmaceutyczne nie będą zadowolone, gdy ktoś pozbawi je zysków.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj