Wkrótce może powstać cola z dodatkiem marihuany

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W maju 1886 roku w Atlancie, farmaceuta John Pemberton sprzedał pierwszą butelkę nowego napoju „medycznego”, który wymyślił w celu leczenia uzależnienia od morfiny. Napój ten zyskał nazwę „Coca-Cola”, dzięki dwóm kluczowym składnikom – orzeszkom kola i… kokainie. Niestety dla mężczyzny, cola nie oferowała zamierzonego efektu, więc ostatecznie jej formuła została sprzedana. Dopiero w 1929 roku przestano sprzedawać Coca-Colę bez dodatku kokainy, a teraz być może największy na świecie producent napojów wraca poniekąd do swoich korzeni, rozważając dodawanie marihuany do coli.

 

Jak donosi kanadyjska sieć telewizyjna BNN Bloomberg, Coca-Cola prowadzi poważne negocjacje z firmą Aurora Cannabis Inc. Od kiedy Kanada zalegalizowała marihuanę, lokalne firmy prześcigają się w dodawaniu jej do wszelkiej maści produktów spożywczych.

 

Ponoć główną motywacją właścicieli Coca-Coli do dodania marihuany do ich produktów jest nie działanie psychoaktywne marihuany, a właściwości lecznicze kannabidiolu, który może łagodzić ból i stany zapalne. 

„Wraz z wieloma innymi producentami napojów uważnie przyglądamy się rozwojowi roli kannabidiolu jako składnika zdrowych napojów na całym świecie” – ogłosiła Coca-Cola w nieco tajemniczym oświadczeniu na ten temat.

 

Jeśli Coca-Cola rzeczywiście podejmie współpracę z Aurora Cannabis Inc., to będzie to pierwszy producent napojów bezalkoholowych, który wejdzie na rynek konopi indyskich. Może to być prawdziwa rewolucja.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj