Choroby serca zabijają więcej kobiet, niż nowotwory

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom opublikowało niedawno raport medyczny, w którym stwierdzono, że aż 17,7% kobiet w wieku od 40 posiada zbyt wysoki poziom cholesterolu. Z kolei zbyt wysoki poziom cholesterolu stanowi jeden z najistotniejszych czynników ryzyka dla chorób serca. Przekłada się to na sytuację, w której więcej kobiet umiera z powodu chorób serca, niż w wyniku zachorowania na nowotwór.

 

Według danych zebranych przez amerykański instytut badawczy, choroby serca odpowiadają za 1 z 4 zgonów kobiet. Wysoki cholesterol jest największym czynnikiem ryzyka wobec chorób serca, ponieważ prowadzi on do nadciśnienia oraz miażdżycy, która to z kolei zwiększa szansę na powstanie skrzepu blokującego przepływ krwi.

 

Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne zaleca pacjentkom ze zdiagnozowanym podwyższonym cholesterolem, aby rzuciły palenie, wprowadziły do swojego życia regularną aktywność fizyczną, przeszły na zdrową dietę i starały się utrzymywać zdrową masę ciała.

To właśnie zmiany w stylu życia mają największy wpływ na stan zdrowia naszego układu krążenia. Leki zbijające cholesterol działają skutecznie, jednak mogą prowadzić do wystąpienia innych schorzeń, takich jak ból mięśni oraz cukrzyca. Oznacza to, że przed podjęciem decyzji o stosowaniu jakichkolwiek leków obniżających poziom cholesterolu, najpierw powinniśmy zacząć stosować zdrową dietę oraz ćwiczenia fizyczne.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Barbara

Słuchajcie, na rynku jest

Słuchajcie, na rynku jest książka pt: "Nigdy więcej chorób serca" a autorem tej książki jest ceniony i uznany na świecie DR LOUIS IGNARRO, który poleca stosować l-argininę w celu wytworzenia w organiźmie tlenku azotu. Na okładce tej książki jest napisane: "Jak zapobiegać - a nawet odwracać skutki - zawału, ataku serca i chorób układu sercowo-naczyniowego za pmocą tlenku azotu". I... co wy na to??? Ja myślę, że ta książka powinna być w każdym domu, właśnie z uwagi na największą zapadalność ludności na choroby układu krążenia. Polecam przeczytać fragment tej książki, który znajduje się tutaj http://synergypoland.pl/fakty-na-temat-l-argininy-i-jej-roli-w-produkcji-tlenku-azotu/ a jesli ktoś uzna, że mój komentarz jest wartościowy, to niech sobie ją kupi, pozdrawiam życząc zdrowia...

0
0
Portret użytkownika Maxxx

I znowu ten cholesterol...

I znowu ten cholesterol... Zacznijcie w końcu pisać prawdę. Wiem, że opieracie się na "oficjalnych" publikacjach ale to nie znaczy, że są one prawdziwe. Poza tym nawet w głównym nurcie coraz więcej lekarzy, naukowców i ekspertów przyznaje, że bo kłamstwo i bieda uboga w tłuszcze zwierzęce jest szkodliwa. I tak jest. Wysoki poziom cholesterolu jest podstawą długiego i zdrowego życia.

0
0

Skomentuj