Naukowcy odkryli pomocnika w walce z rakiem

Kategorie: 

https://pixabay.com/pl/kwiat-mniszek-lekarski-wiosna-1344317/

Chwast, który prawdopodobnie wyrzucasz z ogrodu może zawierać silny środek do walki z rakiem. Opracowana została herbata z korzenia mniszka lekarskiego, która jest używana w badaniach klinicznych, zatwierdzonych przez Kanadyjskie Ministerstwo Zdrowia. Badanie obejmuje 6000 dawek herbaty oraz 30 pacjentów z nowotworami krwi, takimi jak białaczka i chłoniaki, które nie reagują na tradycyjne zabiegi.

 

 

 

Naukowcy w Ontario odkryli, że herbata z korzenia mniszka lekarskiego potencjalnie może zwalczać raka.

"Mamy naukowo potwierdzone, że wyciąg z korzenia mniszka lekarskiego ma bardzo silne działanie przeciwnowotworowe", powiedział CBC dr Siyaram Pandey, profesor biochemii na Uniwersytecie Windsor.

Dr Caroline Hamm, onkolog powiedziała CBC, że widziała jak stan niektórych chorych na raka poprawia się po piciu herbaty z mniszka lekarskiego, kupionego w sklepach ze zdrową żywnością –

"Większość reakcji, które widziałam jest krótkotrwała, ale myślę, że jest to sygnał, iż warto dalej eksperymentować".

Proszek z korzeni mniszka jest od 6 do 10 razy silniejszy, niż to, co można kupić w sklepie i jest liofilizowany, miesza się go z wodą i pije.

Przeprowadzono wiele prób, aby znaleźć coś, co działa, a mniszek lekarski był wykorzystywany w medycynie od wieków. W ciągu ostatnich kilku dekad zaczęto stosować go do walki z rakiem, najczęściej tylko przez pacjentów, którzy stosują samoleczenie" – powiedział George Templeton, dyrektor operacji w korporacji prowadzącej badania.  

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika czesio i muchy

jak takie coś praktykują

jak takie coś praktykują zwykli ludzie od dawien dawna to jest bee a jak to ogłasza naukowiec to jest już super

0
0

Skomentuj