Niektóre choroby psychiczne mogą zostać wyleczone za pomocą magnezu

Kategorie: 

www.123rf.com
Osoby, które mają różne zaburzenia psychiczne, takie jak depresja czy lęki, w pierwszej kolejności zwracają się o pomoc do psychiatry. Jednak większość osób nawet nie zdaje sobie sprawy, jak wielki wpływ na nasze zdrowie ma to, co spożywamy na co dzień.

 

Jak wynika z licznych badań, istnieje związek pomiędzy hipomagnezemią (stanem obniżonego poziomu magnezu w organiźmie), a depresją. Jedno z badań przeprowadzono w 2009 roku w Norwegii na 5708 osobach chorych na depresję i lęki, którym zaczęto podawać magnez. Naukowcy ostatecznie doszli do wniosku, że pierwiastek ten rzeczywiście ma wpływ na poprawę zdrowia psychicznego.

 

Zaobserwowano, że zawartość magnezu w płynie mózgowo-rdzeniowym osób z lekooporną depresją oraz pacjentów, którzy próbowali popełnić samobójstwo, była mniejsza niż u osób zdrowych. Także poziom magnezu w tkance mózgowej mierzony przy pomocy spektroskopii rezonansu magnetycznego był obniżony.

 

Strona Psychologytoday.com opublikowała artykuł w 2011 roku, w którym przedstawiono badania, prowadzone przez George'a Eby'ego, naukowca i wynalazcy z Teksasu. Można śmiało powiedzieć, że odpowiednie dawki magnezu odmieniły życie chorych osób, które początkowo chorowały na depresję, lęki i miały myśli samobójcze. Po krótkiej terapii magnezowej, ich stan psychiczny znacznie się poprawił.

 

W niektórych badaniach, stosując magnez, udało się uzyskać poprawę u osób cierpiących na syndrom chronicznego zmęczenia i stany maniakalne. Zaobserwowano również zależność między niedoborem magnezu a nasilonymi objawami schizofrenii.

 

George Eby powiedział, że przyczyną depresji jest właśnie niedobór magnezu. Naukowiec prowadzi własną stronę internetową, natomiast na jednej z podstron można znaleźć różne, bardzo interesujące informacje, gdzie prezentuje skuteczne leczenie nawet ciężkich depresji dużymi dawkami magnezu. Na stronie można znaleźć różne wypowiedzi naukowca na ten temat.

 

Eby twierdzi między innymi, że wiele badań naukowych, przeprowadzonych na małą skalę wykazało iż magnez jest skuteczny w leczeniu różnego rodzaju depresji, niepokoju i powiązanych z nimi nerwic. Ponadto, niedobór magnezu niekoniecznie jest jedyną przyczyną depresji ale jego stosowanie w leczeniu choroby i tak jest skuteczne, ponieważ depresja przyczynia się do zmniejszania zasobów magnezu we krwi, w ciele a szczególnie w mózgu. Dotyczy to przede wszystkim depresji wywołanej stresem bądź złym odżywianiem.

 

Do najpoważniejszych skutków niedoboru tego pierwiastka można zaliczyć zaburzenia depresyjne, lęki, rozdrażnienie, utrudniona koncentracja czy zaburzenia snu. Należy natomiast pamiętać, że nadmiar magnezu jest usuwany z organizmu poprzez nerki. Ryzyko jego przedawkowania dotyczy zwłaszcza osób starszych ze znacznie upośledzoną funkcją tego narządu.

 

Warto również wiedzieć, że wybierając magnez należy zwracać największą uwagę na stopień jego wchłaniania. Do najlepiej wchłaniających się (tj. około 90%) można zaliczyć cytrynian i mleczan magnezu.

 

Źródła:

http://george-eby-research.com/

http://www.psychologytoday.com/blog/evolutionary-psychiatry/201106/magnesium-and-the-brain-the-original-chill-pill

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19085527

http://pl.wikipedia.org/wiki/Magnez

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Mea

Potwierdzam, nie jestem w

Potwierdzam, nie jestem w stanie normalnie funkcjonować bez suplementacji magnezem. Przede wszystkim bóle głowy i stany lękowe. Polecam preparaty typu "lek". Dobrze się przyswajają w porównaniu do drogeryjnych. Odczuwam dużą różnicę. Moja suplementacja trwa od dwóch lat- poprawa jakości życia nie do przecenienia. Mój lek na bóle głowy i lęki odkryłam przez przypadek-zdiagnozowanao u mnie arytmię serca z zaleceniem m.in. suplementacji magnezem.

0
0
Portret użytkownika Posnaniapsyche

Dobrze dobrany i wchłaniający

Dobrze dobrany i wchłaniający się magnez na pewno nie zaszkodzi a części osób pomoże.

Jeśli podchodzić jednak do człowieka wielowymiarowo i całościowo, to nie można pominąć wymiaru intrapsychicznego (wewnętrzne mechanizmy psychiczne) i interpersonalnego. Czyli ludzie zapadają na depresję także dlatego, że coś stracili, kogoś stracili, nie mają dość głębokich związków, a czasem dlatego, że ich "wewnętrzny opiekun" jest bardziej karzący niż wspierający.

0
0
Portret użytkownika Ewelina Pajdak

Znowu jestem w kuchni? Znowu

Znowu jestem w kuchni? Znowu Cytryna? Jak masz depresję to zapier&@laj na wordpress i walcz z systemem i psychotronicznym oddziaływaniem na ludzi nie do apteki.. sorry.. idź ja nerwowa jestem i mam stresujący tryb.. jelit

0
0
Portret użytkownika Moniczka

Rowniez czasem posilkuje sie

Rowniez czasem posilkuje sie dodatkowym magnezem. U mnie jest to Chela-Mag B6 - polecila mi go moja psiapsiola, ktora pracuje w aptece, wiec ma wiedze w tym temacie:)
Pozdrawiam:)

0
0
Portret użytkownika Betelgeza

Magnez powinien być

Magnez powinien być obowiązkowym składnikiem nawozów a nie tylko azot i fosfor które przyspieszają rozwój nowotworów i ucieczkę wapnia z kości. Musimy się tego domagać a wtedy suplementacja nie byłaby konieczna

0
0
Portret użytkownika KATHY

EPSOM SALT czyli sol

EPSOM SALT czyli sol gorzka....kapiel lub moczenie nog...udowodniono ze przez skore w tej postaci wchlania sie najlepiej

0
0
Portret użytkownika John Moll

Osobiście sam cierpiałem na

Osobiście sam cierpiałem na depresję a magnez bardzo mi pomógł. Biorę go niemal codziennie - poprawia między innymi pamięć i funkcjonowanie w ciągu dnia.

0
0
Portret użytkownika jastrzab78

To prawda mam stwierdzoną

To prawda mam stwierdzoną schizofrenie i magnezik mi pomaga , nie mam wogóle objawów negatywnych , nie czuje się nawet najgorzej

0
0
Portret użytkownika enka

Cytrynian i mleczan magnezu?

Cytrynian i mleczan magnezu? A w reklamach chwalą chelatywowy... I bądź tu człowieku mądry :/

0
0
Portret użytkownika John Moll

Polecam brać cytrynian

Polecam brać cytrynian magnezu. Ja kupuję MagMAX B6 - 50 tabletek, zawierających magnez z witaminą B6 i B1 za cenę 15-20 zł. Wchłanialność cytrynianu wynosi około 90%, to zdecydowanie wystarcza.

0
0

Skomentuj