Picie herbat w torebkach może być niebezpieczne dla zdrowia

Kategorie: 

www.sxc.hu

Amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu w Waszyngtonie ostrzegają, że herbaty w torebkach różnych marek, ogólnie dostępne w większości supermarketów, mogą przyczyniać się do niszczenia zębów.

 

 

Podczas przeprowadzonego badania eksperci przeanalizowali stężenie fluoru w herbatach. Zdaniem naukowców, stężenie fluoru w torebkach herbat było dużo wyższe, niż jest to dozwolone (6,5 ppm - co stanowi 75-120% dopuszczalnego dziennego limitu).

Nadmierne spożywanie fluoru może być przyczyną fluorozy - choroby zębów, przy której pojawiają się jasne plamy na szkliwie. Wysoka zawartość fluoru w szkliwie zębów powodować może również nadmierną kruchość oraz ścieranie się zębów. Naukowcy ostrzegają również, że nadmierna ilość fluoru w organizmie wywiera negatywny wpływ na układ kostny, przyczynia się do zaburzania czynności wątroby, tarczycy i przytarczyc.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Asia

W wielu produktach

W wielu produktach codziennego użycia jest fluor. Dlatego ja nie chcę dodatkowo dostarczać fluoru w pastach do zębów. Używam pasty do zębów bez fluoru.

0
0
Portret użytkownika chemik

A jedzenie kaszy gotowanej w

A jedzenie kaszy gotowanej w plastikowych woreczkach. To tak jakby przygotowując kaszę wrzucić do gotowania worek foliowy. Nie ma bezpiecznego plastiku, nie miejmy złudzeń

0
0
Portret użytkownika nie łudze się.

popieram. ludzie mają

popieram. ludzie mają nadzieję, że ktoś gdzieś troszczy się o ich zdrowie.. a w rzeczywistości kazdy producent liczy tylko na zysk i mniej wiecej spełnianie "norm", które za łapówki i tak są zawyżone..

0
0

Skomentuj