Przenośne skanery mogą wykryć krwawienia w mózgu i ratować życia bokserów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Obowiązkowe skanowania mózgu za pomocą infra-skanerów mogą być ratunkiem dla bokserów, którzy posiadają wysokie ryzyko zgonu w zawodowej konkurencji.

 

 

Nowy, przenośny skaner mózgu zbiera pozytywne recenzje, znajduje się dla niego również nowe zastosowania. Mógłby być wykorzystywany np. podczas bokserskich pojedynków. British Boxing Board of Control (BBBC) ściśle monitoruje procesy powstawania urządzenia, które są przeprowadzane przez London Air Ambulance.

Skaner będzie mógł wykryć krwawienia w mózgu z dokładnością do 90%, które wcześniej nie wykazują żadnych objawów, takich jak bóle głowy. Władze są pod presją podjęcia wszelkich możliwych środków w celu poprawy bezpieczeństwa w związku ze śmiercią Mike'a Towella w ostatnim miesiącu.

Szkocki bokser upadł po tym, jak jego walka z Dalem Evansem została zatrzymana w piątej rundzie. Okazało się, że mężczyzna miał poważne krwawienie w mózgu, które doprowadziło do zgonu. Dr Maurycy Mann, medyk ringu dla amatorów oraz walk profesjonalnych, powiedział, że skaner powinien mieć powszechne zastosowanie: "Boks to sport, w którym znajduje się element ryzyka i wszelkie środki naukowe obniżające to ryzyko są bardzo ważne".

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj