Według brytyjskich naukowców, fluor powoduje niedoczynność tarczycy i prowadzi do depresji

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy z Uniwersytetu w Kent przeprowadzili dwa badania nad wpływem fluoru zawartego w ich wodzie. Wyniki mają udowadniać, że fluor jest szczególnie szkodliwy dla ludzkiego zdrowia.

 

Okazało się, że fluor może zwiększać ryzyko niedoczynności tarczycy, stanu, w którym tarczyca nie produkuje wystarczającej ilości hormonów, co powoduje objawy takie jak zmęczenie, otyłość oraz depresja.

 

Zebrano dane od 99% z ponad 8 tysięcy placówek służby zdrowia w Anglii, a wyniki dowiodły, że lokalizacje z fluoryzowaną wodą były o 30% bardziej narażone na występowanie niedoczynności tarczycy u osób ją spożywających, niż na obszarach o niskich, naturalnych poziomach chemicznych w wodzie.

Według The Telegraph, oznacza to, że aż 15 tysięcy ludzi może cierpieć na depresję, przyrost masy ciała, bóle i zmęczenie mięśni, które są efektem spożywania fluoru. Trevor Sheldon, badacz medyczny i dziekan Szkoły Medycznej w Hill York, twierdzi: "Nasze badanie jest na tyle obszerne, by mieć silne znaczenie dla zdrowia ludności".

 

W opozycji, opublikowany raport Zdrowia Publicznego Anglii głosi, że "nie ma dowodów na szkodliwość dla zdrowia na obszarach fluoryzowanych" i nie stwierdzono żadnych różnic między obszarami z wodą fluoryzowaną lub czystą.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj