Zioła które pomagają oczyścić wątrobę

Kategorie: 

www.dreamstime.com

Detoksykacja organizmu jest jedną z głownych funkcji wątroby. Organ ten odpowiada za filtrację krwi, zanim przedostanie się ona do pozostałej części organizmu. Wątroba usuwa potencjalnie niebezpieczne substancje z organizmu i metabolizuje lekarstwa. Kiedy wątroba nie pracuje prawidłowo, cierpi na tym cały organizm. 

 

Regularne stosowanie oczyszczających ziół i trzymanie się odpowiedniej diety, zapewni sprawne funkcjonowanie wątroby w razie potrzeby. Istnieje wiele ziół i powszechnie dostępnych produktów żywnosciowych, które pomagają utrzymać wątrobę w dobrej kondycji. Oto kilka z nich:

Ostropest
Sylimaryna, substancja znajdująca się w ostropeście,  wykazuje działanie przeciwzapalne, rozkurczowe, detoksykujące, obniża stężenie cholesterolu we krwi, hamuje podziały komórek nowotworowych, zapobiega wytrącaniu się złogów i kamieni żółciowych. Badania wykazały, że ostropest jest skuteczny w leczeniu chorób wątroby, zapaleniu dróg żółciowych i uszkodzeń wywołanych nadmiernym spożywaniem alkoholu. Roślina ta równie skutecznie chroni organizm przed szkodliwymi substancjami zawartymi w powietrzu i żywności.

Kurkuma
Korzeń kurkumy posiada zdolność wspomagania pracy enzymów odpowiedzialnych za usuwanie substancji rakotwórczych i wielu toksyn zawartych w żywności. Uważa się także, że kurkuma może chronić przed rakiem wątroby, a nawet zapewnia regenerację uszkodzonych chorobą komórek wątroby.

Korzeń lukrecji
Roślina ta już od wieków używana była w medycynie ludowej. Korzeń lukrecji to cenny środek przydatny w detoksykacji całego organizmu. Pomaga zobojętnić silne reakcje chemiczne zachodzące w wątrobie i chroni całe ciało. Bez względu na to, czy spożyjemy go w formie naparu, tabletek, czy ekstraktu - roslina ta z pewnością pomoże nam w zachowaniu wątroby w dobrej kondycji.

Mniszek lekarski
W korzeniach liści mniszka lekarskiego można znaleźć wiele cennych substancji leczniczych. Roślina ta jest silnie moczopędna, co sprzyja oczyszczaniu wątroby. Liście mniszka lekarskiego można dodawać do sałatek, a z jego korzeni można parzyć herbatę.


Zdrowa wątroba jest warunkiem koniecznym do utrzymania dobrego, ogólnego stanu zdrowia. Dbając o wątrobę, można poprawić również swoją odporność i funkcjonowanie całego układu pokarmowego. Regularne stosowanie wymienionych ziół oraz trzymanie się diety bogatej w naturalne produkty roślinne, to doskonały sposób na naturalną poprawę funkcjonowania wątroby.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj