Jak oczyścić swoje ciało z GMO i pestycydów

Kategorie: 

www.sxc.hu

Odtruwanie organizmu zawsze mocno odbija się na stanie zdrowia i może powodować wiele niepokojących skutków ubocznych. Usuwane substancje są zazwyczaj bardzo szkodliwe - toksyczne związki chemiczne, pestycydy, genetycznie modyfikowana żywność, leki, chemioterapia, metale ciężkie, czy aluminium - wszystko to kumulując się latami, wpływa na stan zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego.


Obecnie istnieje wiele metod i środków, które umożliwiają detoksykację organizmu - mniej lub bardziej kosztownych - z których część może skutkować potencjalnie niebezpiecznymi skutkami ubocznymi. Najbezpieczniejsze są oczywiście naturalne metody. Istnieje kilka sposobów na usunięcie szkodliwych substancji w sposób delikatny i oszczędzający dla organizmu.


Pektyna
Pektyny pochodzące z owoców są prawdopodobnie najbardziej delikatnym sposobem usuwania zanieczyszczeń z organizmu. Pektyna pochodzi z włóknistej części owoców i najwięcej można jej znaleźć w miąższu limonki, cytryny i w innych owocach cytrusowych oraz w jabłkach. Równie cennym źródłem pektyn są banany, winogrona, marchew i kapusta. Pektyna pomaga uwalniać metale ciężkie i inne toksyczne substancje chemiczne do krwioobiegu, gdzie łączy się z nimi i "wypłukuje" je z organizmu. Wystarczy jeść owoce bogate w pektyny, aby oczyścić nasze ciało. Można również kupić i dodawać pektynę do napojów: szklanki wody, soku winogronowego lub świeżego soku, aby przyspieszyć proces detoksykacji. Pektynę dobrej jakości można kupić w sklepach ze zdrową żywnością.


Kolendra
Ta aromatyczna, kuchenna przyprawa jest jednym z najbardziej skutecznych i łagodnych środków pomagających oczyścić organizm z rtęci, metali ciężkich i innych toksycznych zanieczyszczeń. Sok z kolendry można kupić w sklepach ze zdrową żywnością, można także po prostu dodawać świeże zioło do codziennych posiłków, np. pesto czy sałatek, co pozwoli kontrolować i ograniczyć dotkliwość niepożądanych skutków ubocznych. Kolendra to tani środek odtruwający, który skutecznie działa bez dodatku sztucznych środków chemicznych. Kolendra posiada również właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, szybko radzi sobie z infekcjami i stanami zapalnymi.


Chlorella
Chlorella to jednokomórkowy, słodkowodny, mikroskopijny glon. Najcenniejsze zasoby chlorelli pochodzą z Japonii, jednak należy zachować ostrożność podczas kupowania japońskiej chlorelli ze względu na możliwość narażenia na promieniowanie z Fukushimy. Chlorella jest lekkostrawna, najlepiej radzi sobie z usuwaniem z organizmu rtęci i innych metali ciężkich. Zbyt duża ilość Chlorelli może wywołać skutki uboczne - głównie ze strony układu pokarmowego - gdzie najskuteczniej działa wiążąc się z rtęcią i eliminując ją z organizmu. Najlepiej zacząć od małych ilości tego środka, powoli zwiększając dawkę, aby zapewnić sobie skuteczną i bezpieczną detoksykację.


Trawa pszeniczna
Soki ze świeżych traw zbóż, np. pszenicy czy jęczmienia, doskonale radzą sobie z usuwaniem toksyn z organizmu. Trawa pszeniczna zawiera bardzo dużo substancji odżywczych, jest bogatym źródłem witamin, minerałów i aminokwasów. Trawa pszeniczna to bardzo silny "odtruwacz", więc terapię przy pomocy tego środka należy zaczynać powoli, od niewielkiej ilości soku, aby detoksykacja przebiegała łagodnie.


Korzystanie z delikatnych metod detoksykacji organizmu wymaga powtarzania zabiegów co jakiś czas,aż wszystkie objawy zatrucia szkodliwymi substancjami ustąpią. Działania niepożądane kuracji oczyszczającej mogą obejmować nudności, wymioty, bóle mięśni, zawroty głowy i uczucie zmęczenia. Dodatkowo odtruwanie może spowodować nagłe tymczasowe pogorszenie się stanu zdrowia. Jeśli skutki uboczne stają się dotkliwe, należy zmniejszyć ilość stosowanego srodka. Jeśli objawy się utrzymują dłuższy czas, należy zaprzestać terapii i skonsultować się z lekarzem.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika bea

Jeż mi się nie podoba z

Jeż mi się nie podoba z artukół nosi tytuł "jak oczyścić", a w podtytule z chlorellą nic o tym nie ma : ani jakie dawki, z czym itp...

 

0
0
Portret użytkownika Max

Tekst o niczym... "jest

Tekst o niczym... "jest bardzo zdrowa", "pomaga"... Ok, ale co, jak, dlaczego, badania, dowody. 
Takie pisanie - spisywanie - z innych materiałów w sieci podważa Waszą wiarygodność. Piszcie konkretnie. Czy każdy może? Czy jakieś choroby uniemożliwiają? A ciąża, karmienie? Nic o tym.
Dokumentujcie, w przeciwnym razie będzie to koeljny "magiczny" artykuł. 

0
0
Portret użytkownika Gość

Bardzo ciekawy i interesujący

Bardzo ciekawy i interesujący artykuł ale czuję niedosyt na ten temat, czy można jeszcze obszerniej go opisać?

0
0

Skomentuj