Nieleczone nadciśnienie prowadzi do udaru mózgu

Kategorie: 

www.sxc.hu

Wiadomo, że nadciśnienie może być przyczyną udaru mózgu. Jak zmienić swój styl życia, aby zminimalizować to ryzyko i na trwałe obniżyć ciśnienie krwi?


Nadciśnienie w dużym stopniu wpływa na pracę mózgu. Dlatego właśnie osoba, cierpiąca na zbyt wysokie ciśnienie krwi powinna przede wszystkim regularnie przyjmować przepisane przez lekarza leki, które obniżą to ciśnienie. Innym ważnym czynnikiem ryzyka, przyczyniającego się do powstania udaru, jest migotanie przedsionków, które może prowadzić do tworzenia się skrzepów krwi. W takim przypadku, lekarz także jest w stanie przepisać leki, które zapobiegają ich powstawaniu.


Duże znaczenie w profilaktyce udaru mózgu ma również odpowiednia dieta, która powinna się składać w szczególności z owoców morza, warzyw i owoców bogatych w potas i magnez, takich jak banany, czy morele. Bardzo pomocne będzie również codzienne wykonywanie prostych ćwiczeń lub kilkukilometrowe spacery. Pozwoli to dotlenić organizm, poprawi krążenie krwi, a tym samym zmniejszy ryzyko udaru mózgu.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika hipp

A leczone do utraty potasu,

A leczone do utraty potasu, ale to już nie jest tragedia, bo w aptekach jest dostępny katelin jako uzupełnienie diety dla osób z nadciśnieniem. Wtedy dopiero w wynikach widać prawidłowe stężenie mienrałów z nadciśnieniem.

0
0

Skomentuj