Żurawina może stać na straży zdrowia

Kategorie: 

Zielone krzaki, które porastają bagna słyną z jasnych, czerwonych jagód, zwanych popularnie żurawiną. Badacze już dawno wykazali użyteczne właściwości tej rośliny. Ostatnio na nowo przebadali ją naukowcy z Uniwersytetu w Sztokholmie.

 

Od czasów starożytnych, liczne ludy zamieszkujące naszą planetę wierzyły, że żurawina jest doskonała w leczeniu chorób nerek, dróg moczowych i pęcherza moczowego. Normalizuje ciśnienie krwi. Jest doskonała na zapalenie oskrzeli, grypę i inne przeziębienia. Jej codzienne spożywanie jest bardzo korzystne dla ludzkiego zdrowia.

 

Dlatego też, biorąc pod uwagę skład chemiczny żurawiny i jej dobroczynne właściwości, szwedzcy naukowcy postulują, aby wprowadzić ją na listę najbardziej przydatnych i pożądanych produktów spożywczych na świecie. Żurawina jest aktywnie stosowana w przemyśle wytwarzania soków, napojów owocowych, kwasów, ekstraktów, które zawierają wiele witamin i mikroelementów.

 

Żurawina jest doskonałym źródłem witamin. Z liści rośliny można robić herbatę. Ciekawe jest to, że żurawina nie traci swoich zdrowotnych właściwości w procesie zautomatyzowanego przetworzenia przemysłowego. Dzięki mechanizacji upraw i zbiorów z roku na rok rośnie liczba produktów polecanych i wytwarzanych z żurawiny.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem