Co kryje się za szeroko rozpowszechnianym ostatnio terminem Internal Bracing?

Kategorie: 

Źródło: Internet

Co kryje się za szeroko rozpowszechnianym ostatnio terminem Internal Bracing? Same korzyści! Rewolucyjna metoda, stosowana przez najlepszych ortopedów w kraju i za granicą, w tym specjalistów z Chirurgiakolana.pl, pozwala na reinsercję więzadła krzyżowego przedniego ACL metodą Internal Brace, która jest zaawansowaną i nowoczesną metodą leczenia operacyjnego, pozwalającą zachować zerwane więzadło bez przeszczepu. Jak pokazują dotychczasowe wyniki badań pacjentów, efekty są bardzo zadowalające.

 

Do naderwania więzadła krzyżowego, które w konsekwencji powoduje niestabilność stawu kolanowego, dochodzi najczęściej podczas uprawiania sportów z tak zwanej grupy skręcającej. Do urazu może dojść zarówno u osób trenujących amatorsko jak i zawodowo. Do największej grupy ryzyka można zaliczyć chociażby dyscypliny takie jak: squash, tenis, narciarstwo, piłka nożna, siatkówka, czy koszykówka.

Metoda reinsercji więzadła krzyżowego przedniego – Internal Bracing została opracowana w latach 2011-2014 przez doktora Gregory’ego S. DiFelice z Nowego Jorku oraz doktora Gordona Mackay’a ze Szkocji.

Zabieg polega na podszyciu uszkodzonego więzadła do miejsca jego przyczepu na kości udowej oraz wzmocnieniu go specjalną, syntetyczną taśmą, która zastępuje więzadło, aż do momentu jego całkowitego wygojenia. Jak tłumaczą autorzy innowacyjnej metody, zastosowanie Internal Bracing  pozwala uszkodzonym więzadłom i ścięgnom przywiązać się do kości naturalnie, a nie tak jak w przypadku tradycyjnych, inwazyjnych metod chirurgii konwencjonalnej, ponownie przymocować je w sztuczny sposób.

Używana w tej metodzie specjalistyczna taśma (tzw. Internal Brace) jest w rzeczywistości maleńką liną podobną swą strukturą do bungee. Wykonana jest z superwysokiego polimeru, który jest przymocowany wewnątrz do dwóch śrub włożonych w kości, po jednej na każdym końcu więzadła lub ścięgna. Zastosowanie takiego wewnętrznego stabilizatora pozwala na utrzymanie stawu w prawidłowej pozycji i pozwala pacjentowi rozpocząć lekkie ćwiczenia już w ciągu pierwszego tygodnia po zabiegu.

Innowacyjna metoda Internal Bracing, stosowana z powodzeniem między innymi w reinsercji ACL, ma wiele zalet. Przede wszystkim nie wymaga całkowitego wycinania uszkodzonego więzadła, pobierania przeszczepów własnych ścięgien lub ścięgien dawcy. Zazwyczaj nie obserwuje się żadnych dolegliwości, a ponieważ metoda jest mniej inwazyjna, możliwe jest zachowanie własnego więzadła, wraz z receptorami czucia głębokiego oraz zachowanie wrodzonej stabilizacji stawu kolanowego. Dzięki temu powrót do normalnej aktywności fizycznej następuje znacznie szybciej, niż w przypadku stosowania tradycyjnych metod leczenia. Ma to ogromne znaczenie szczególnie dla sportowców oraz osób uprawiających sporty amatorsko.

O przeprowadzeniu zabiegu opisaną metodą mogą myśleć osoby, u których uraz kolana wystąpił nie później niż 4-6 miesięcy temu. Aby dowiedzieć się więcej o wykonywaniu zabiegu metodą Internal Bracing, zachęcamy do konsultacji z zespołem specjalistów z Chirurgiakolana.pl. Wykwalifikowani lekarze chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące istoty tej innowacyjnej techniki i rozwieją ewentualne wątpliwości.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Skomentuj