Kurkumina może okazać się skuteczniejsza od chemioterapii

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy odkryli nowy sposób leczenia nerwiaka płodowego – najczęstszego nowotworu złośliwego u niemowląt. Kurkumina zawarta w popularnej przyprawie, kurkumie, wykazała w testach obiecujące rezultaty, niszcząc komórki nowotworowe w przypadkach odpornych na inne leki.

 

Nowa metoda lecznicza jest bezpieczniejsza i mniej toksyczna, co jest szczególnie ważne w przypadku delikatnych organizmów niemowląt. Może stanowić alternatywę dla chemioterapii, na którą nerwiak płodowy jest często odporny.

 

Stosowanie kurkuminy do zwalczania raka nie jest nowym pomysłem, jednak do tej pory trudno było poradzić sobie z niską rozpuszczalnością substancji oraz jej słabą stabilnością. Tymczasem badania wykazały, że kurkumina powoduje znaczną śmierć komórek nowotworowych nerwiaka płodowego, przy niewielkim wpływie na zdrowe komórki.

Ponieważ nerwiak płodowy jest zwykle bardzo trudny do leczenia, stosowanie kurkuminy może być bardzo obiecującą alternatywą. Następnym krokiem dla badaczy jest sprawdzenie, czy te same efekty można zaobserwować w badaniach na zwierzętach.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj