Licówki na zęby - sposób na piękny uśmiech

Kategorie: 

Źródło: Internet

Zadbane zęby to nie tylko te, w których regularnie wypełniane są ubytki. To także równe, proste i białe zęby. Jeśli marzysz o hollywoodzkim uśmiechu stomatologia estetyczna przychodzi Ci z pomocą.

 

Czym są licówki i kiedy je stosujemy?

Mianem licówek określamy cienkie płatki wykonane z porcelany, które nakleja się na zewnętrzną powierzchnię zęba. Licówki wyrównują krzywy zgryz, szpary pomiędzy zębami, oraz zapewniają efekt białych zębów. Zabieg ich założenia polecany jest wszystkim osobom, które pragną mieć idealnie proste i białe zęby.

 

Zalety

Licówki mają szereg zalet, dzięki którym stały się bardzo popularną metodą poprawiania wyglądu zębów. Do najważniejszych zaliczamy:

- licówki doskonale imitują prawdziwy ząb zarówno kolorem, jak i fakturą;

- dzięki ich zastosowaniu lekarz i pacjent mają prawie całkowitą dowolność względem wyboru kształtu, rozmieszczenia i koloru zębów;

- zakładanie licówek nie oznacza konieczności usunięcia naturalnego zęba pacjenta i wiąże się z tylko minimalną ingerencją w niego. Ingerencja ta polega na delikatnym zeszlifowaniu powierzchni zęba;

- licówki są odporne na przebarwienia i ścieranie. Dzięki temu możemy bez obaw cieszyć się smakiem kawy i jeść ulubione produkty i potrawy;

- licówki nie poddają się próchnicy;

- klej stosowany w łączeniu licówek z zębem ma właściwości bakteriostatyczne i jest niezwykle szczelny, dzięki czemu nie musimy obawiać się, że pod licówką dojdzie do uszkodzenia i próchnicy zęba.

 

Wady

Licówki, jak każda metoda, nie są idealne. Oto ich wady:

- są drogie – ceny licówek wahają się od 1200 do 3000 złotych;

- prawie niemożliwe jest naprawienie uszkodzeń mechanicznych powstałych na licówkach. Jeśli więc do nich dojdzie, musimy liczyć się z koniecznością wymiany licówki na nową;

- licówek nie zakłada się na zęby bardzo małe, martwe lub o kiepskim, słabym szkliwie;

- ponieważ listki porcelany są bardzo cienkie, naturalny kolor zęba może przez nie prześwitywać. Nie sprawdzają się więc one w przypadku zębów bardzo żółtych;

- licówki nie nadają się także dla pacjentów z nawykiem obgryzania paznokci – nie wytrzymają ciągłego obciążenia.

 

Zakładanie licówek

 

Założenie jednej licówki będzie wymagało od dwóch do czterech wizyt w gabinecie stomatologa. Pierwsza wizyta będzie polegała przede wszystkim na zebraniu wywiadu: wykluczeniu przeciwwskazań do wykonania zabiegu oraz poznaniu oczekiwań pacjenta. Lekarz pokaże zdjęcia samych licówek oraz efektów zabiegu, przedstawi wszystkie wady i zalety tego rozwiązania.

Kolejnym etapem jest pobranie od pacjenta wycisku szczęki – na jego podstawie opracowany zostanie kształt licówek tak, by jak najlepiej odpowiadały one oczekiwaniom pacjenta. Istotne jest wybranie odpowiedniego koloru licówek. Teraz zostanie także dopasowany kolor licówek. Po ustaleniu wszystkich szczegółów należy wykonać tzw. makietę. Zostanie ona tymczasowo założona pacjentowi bez opracowywania zębów. Pozwoli ona przyzwyczaić się do nowego wyglądu i pozostanie na zębach pacjenta przez kilka dni. Po ich upływie lekarz stomatolog spotka się z pacjentem, by zapytać go o ewentualne modyfikacje koloru, wielkości i rozmieszczenia licówek.

Jeśli pacjent zdecydowany jest na założenie licówek, lekarz stomatolog zeszlifuje jego naturalne zęby, przygotowując je na naklejenie porcelanowych płatków. W zależności od kształtu zgryzu pacjenta, może wystarczyć tylko lekkie zmatowienie zębów lub mocniejsze ich zeszlifowanie. Z tak przygotowanych zębów ponownie robi się wycisk, który posłuży do wykonania właściwych licówek.

Po upływie 10 – 14 dni lekarz zdejmuje z zębów pacjenta tymczasowe nakładki, zastępując je gotowymi licówkami, które ponownie zostają lekko zeszlifowane aż do uzyskania pożądanego wyglądu.

 

Koszt

Nie da się jednoznacznie określić kosztu wykonania licówek. Aby poznać cenę, należy umówić się na wizytę w jednej z klinik np. Beauty Dent (http://beauty-dent.pl/oferta/protezy-krakow/) przy ulicy Wrocławskiej w Krakowie. Tu, po omówieniu szczegółów dotyczących zabiegu, stomatolog poda nam cenę zabiegu. W tej klinice zabiegi wykonywane są przez wyspecjalizowanych i przy użycia wysokiej jakości komponentów.

 

Gotowe licówki wyglądają naturalnie i pozwalają pacjentowi cieszyć się pięknymi, równymi i białymi zębami.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Wróżka zębuszka

Moim problemem były zbyt duże

Moim problemem były zbyt duże przerwy między zębami. Trójki w ogóle mi nie wyrosły, a pozostałe zęby były śmiesznie wąskie. Od najmłodszych lat nosiłam aparaty ortodontyczne, jakieś dziwne nakładki ale i tak moje zęby nie prezentowały się zbyt dobrze. W końcu zdecydowałam się na licówki właśnie w Beauty Dent. Znacznie częściej się uśmiecham i nabrałam pewności siebie. Polecam wszystkim!

0
0
Portret użytkownika Magdalena

No tak licówki... moje

No tak licówki... moje marzenie od lat. Próbowałam już niemal wszystkiego co związane z wybielaniem zębów, kupowałam przeróżne pasty i inne tego typu rzeczy i co? NIC, żadnej zmiany a więc straciłam masę czasu i pieniędzy. Licówki są dla mnie narazie nie osiągalne z uwagi na wysokie koszta zabiegu, mam jednak nadzieję, że do tego tematu wrócę! Artykuł świetny, wielkie dzięki za rozjaśnienie tematu czym są, kiedy je stosować a kiedy lepiej się wstrzymać. Po przeczytaniu utwierdziłam się w przekonaniu, że rozwiązanie to jest jak najbardziej DLA MNIE! Pozdrawiam!

0
0
Portret użytkownika Antek

Szukałem w wielu miesjcach,

Szukałem w wielu miesjcach, ale zawsze moje próby wykonania porządnej licówki paliły na panewce. Zawsze był jakiś problem, a to z rejestracją, później z samą jakością usługi czy wykonaniem, na poziomie obsługi klienta kończąc. Ostatnio byłem w wymienionym wyżej Beauty Dent i muszę przyznać, że niewiele miejsc tak pozytywnie mnie zaskoczyło pod każdym względem. Miłą obsługa, brak kolejek i opóźnień, a cena wcale nie wyższa niż u konkurencji. Warto spróbować!

0
0
Portret użytkownika wiciu69

Porównałem ich ceny z

Porównałem ich ceny z konkurencją. Wniosek są spoko. Biggrin A powiedz mi kolego ja z terminami długo się na wizyte czeka?

0
0

Skomentuj