Męskie brody mogą być siedliskiem niebezpiecznych bakterii

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Wyniki nowego badania, opublikowanego w czasopiśmie European Radiology w lutym 2019 r., wykazały, że męskie brody są doskonałym środowiskiem do rozwoju niebezpiecznych bakterii. Badanie porównawcze, obejmujące psią sierść oraz brody, pokazało, że większa ilość drobnoustrojów znajduje się właśnie w brodach.

 

Naukowcy z Instytutu Nauk Farmaceutycznych w Zurychu porównali próbki pobrane od 30 psów, które zostały przywiezione na badanie rezonansem magnetycznym oraz od 18 brodatych mężczyzn.

Wyniki pokazały, że brodaci mężczyźni, którzy wzięli udział w badaniu, posiadali ponadprzeciętną liczbę drobnoustrojów. Dla porównania, tylko 23 z 30 psów posiadało podobną liczbę bakterii. Brody siedmiu badanych mężczyzn zawierały tyle niebezpiecznych drobnoustrojów, że mogły być one powodem zachorowania na poważne zakażenie bakteryjne.

 

Wnioski wyciągnięte przez naukowców pokazują, że modny w ostatnim czasie zarost może utrudniać utrzymanie higieny, a także ułatwić przenoszenie bakterii, co w skrajnych przypadkach doprowadzać do zachorowań.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika WmordepchajUSrahell

Drwiący uśmiech losu? a już

Drwiący uśmiech losu? a już na pewno tak znienawidzonej przez religiantów empirii: butni, nieomylni i dumni ze swego "narodowego wybraństwa" którzy noszenie bród uznają za religijny obowiązek prowadzący do zbawienia psy uważają za zwierzęta nieczyste a tymczasem prawda okazuje się dla nich gorzej niż okrutna - psy okazały się czyściejsze od ich świętych bród gdzie szaleje świątobliwy, zapyziały brud...

0
0
Portret użytkownika WmordepchajUSrahell

"...Lekarze ostrzegają, że

"...Lekarze ostrzegają, że broda to siedlisko chorobotwórczych drobnoustrojów". - k.cyt. Żydzi ostrzegają, że ostrzeganie o szkodliwości noszenia brody naraża ostrzegających na oskarżenia o zbrodnię antyeskimośkizmu...antysemantyzmu...antyseminolizmu...antydebiloimbecylizmu...w każdym razie o coś z w/w albo o wszystko naraz - w dzisiejszych czasach, kiedy "prawda jest mową nienawiści dla tych, którzy mają coś do ukrycia" wszystko jest możliwe...

0
0

Skomentuj