Miód Manuka zwalcza bakterie, z którymi nie radzą sobie antybiotyki

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Powstający tylko w Nowej Zelandii i części Australii unikatowy specyfik zwany miodem Manuka to wytwór tamtejszych pszczół. Ten nietani specyfik ma tak duże właściwości antybakteryjn3, że okazał się skuteczniejszy od antybiotyków.

 

Według uczonych z University of Technology Sydney (UTS) miód Manuka może być nowa bronią przeciwko szczególnie niebezpiecznym bakteriom odpornym na antybiotyki zwanym MRSA. Miód zwalczył bakterie z którymi nie radził sobie zwykły zestaw antybiotyków.

 

Szerokie spektrum antybakteryjne, jakie zaprezentował miód na testach klinicznych zaskoczyło naukowców. Jednak, gdy weźmie się pod uwagę fakt, ze już wcześniej wiedziano, iż miód ten stosowany powierzchniowo pomaga w leczeniu chronicznych infekcji skórnych, nie jest to aż takie dziwne.

 

Nowe badania na temat działania miodu Manuka zostały właśnie opublikowane w branżowym czasopiśmie PLOS ONE. Według specjalistów używanie tego miodu wraz z antybiotykami, może prowadzić do powstawania nowych terapii.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika normalny?!

Cyt.:"...używanie tego miodu

Cyt.:"...używanie tego miodu wraz z antybiotykami, może prowadzić do powstawania nowych terapii." - tylko po co wciskają nadal te same kity,że ICH antybiotyki są nam nadal potrzebne ?!  :D  Farmaceutyka - najbardziej dochodowy biznes zaraz po lichwie,wojnie i ropie - pomyślcie nad tym tylko przez chwilę dziennie !!! Wystarczy obejrzeć pasmo reklam w mediach głównego nurtu - jakieś skojarzenia ???  Wink
Cyt.:"Jeżeli naprawdę chcesz być ZDROWY,nawet lekarz nie będzie w stanie Ci zaszkodzić" !!!  :D  pzdr.

0
0
Portret użytkownika ziomek

bakterią ?   czy nieuk który

bakterią ?
 
czy nieuk który sklecił na kolanie ten artykuł czytał go chociaż raz ?
(popraw błędy i literówki)
 
 

0
0

Skomentuj