Naukowcy opracowują szczepionkę przypominającą opłatek komunii świętej

Kategorie: 

Źródło: University of Minnesota

Zespół naukowców z uniwersytetów w Minnesocie i Teksasie opracował polimerowy „opłatek”, który może stać się szczepionką przyszłości. Ta nowa technologia, w uderzający sposób przypomina hostie, używaną podczas katolickich mszy. W ciekawy sposób pokrywa się to z ostrzeżeniami ze strony arcybiskupa Carlo Marii Viganò, który jeszcze w styczniu wskazywał na pandemię COVID-19 jako zalążek nowej religii.

 

Badanie, opublikowane w recenzowanym czasopiśmie medycznym Journal of Controlled Release, tłumaczy, że błona na spodzie języka bardzo skutecznie pochłaniała leki. Podczas gdy membrana może z łatwością wchłaniać mniejsze cząsteczki, większe cząstki stosowane w szczepionkach i eksperymentalnych zastrzykach, takich jak zastrzyk COVID-19 firmy Pfizer, są zbyt duże. Opłatek zapewni rozwiązanie tego problemu, ponieważ (jak udowodniono), działa wraz z białkami ludzkiego wirusa niedoboru odporności (HIV) i został zaprojektowany z myślą o potencjalnej szczepionce przeciwko HIV. 

Zespół zauważył, że opłatki mogłyby w przyszłości posłużyć do dostarczania szczepionek na COVID-19. Składają się one głównie z alginianu i karboksymetylocelulozy. W komunikacie prasowym z University of Minnesota, Chun Wang, jeden z autorów badania, wyraził nadzieję, że opracowana technologia, może zrewolucjonizować przyszłość szczepionek.

„To tylko mały krok w tej długiej podróży” - powiedział Wang. „Jeśli będziemy kontynuować tę linię pracy, może to doprowadzić nas do punktu, w którym będziemy mieć szczepionki - mogą być oparte na DNA, RNA, białkach - które można przechowywać bez chłodzenia i łatwo podawać pod językiem. ”

„Będą szybko rozpowszechniane na całym świecie, ponieważ nie polegają na określonym sprzęcie, konserwacji i wielu innych aspektach. Będzie to szczególnie dobre w regionach świata o niskich zasobach, nawet w Ameryce - na obszarach wiejskich, w których brakuje pewnych niezbędnych obiektów i infrastruktury”.

Katolicy komentujący te nową technologię, zwrócili uwagę na jej uderzające podobieństwo do hostii używanej podczas każdej katolickiej mszy. Zgodnie z ceremoniałem, po słowach konsekracji staje się ona Ciałem i Krwią Jezusa Chrystusa. Nie da się ukryć, że opłatek opracowany przez zespół naukowców wydaje się prawie identyczny. Warto przypomnieć, co jeszcze w styczniu br. mówił arcybiskup Viganò, były nuncjusz papieski w Stanach Zjednoczonych. Opisał on plany globalnego przestrzegania autorytarnych środków COVID jako zbliżone do obrzędów religijnych.

 

Kilka tygodni wcześniej arcybiskup Viganò opisał środki dotyczące COVID-19 jako część „pseudo-zdrowotnego reżimu” rządzonego przez ludzi zarówno w Kościele, jak i poza nim, którzy byli „ludźmi zepsutymi w duszy i sprzedanymi szatanowi”. Arcybiskup był wspierany przez Ettore Gotti Tedeschi, demaskatora watykańskiego i byłego szefa banku watykańskiego. Gotti Tedeschi mówił o sposobie, w jaki społeczeństwo zwróciło się do szczepionek przeciwko COVID, jakby do nowej formy religii:

„Pozornym rezultatem wydaje się być nowa forma scjentycyzmu, reinkarnowana w celu rozwiązania problemu COVID ze szczepionkami, które mają być akceptowane fideistycznie (ze ślepą wiarą) i być może nominowanie siebie na nowy autorytet moralny tego wieku, który wymaga aktu wiary w religię współczesności, naukę ”.

Słowa obydwu mężczyzn są szczególnie ciekawe, jeśli weźmie się pod uwagę ostatnie wypowiedzi papieża Franciszka. Jeszcze pod koniec lutego, opracował on dekret, w którym poddanie się szczepieniu przeciw COVID-19, jest uznawane za „odpowiedzialny wybór”, biorąc pod uwagę ryzyko zakażenia innych osób. Dlatego wszyscy pracownicy Watykanu mogą stracić pracę, jeżeli odmówią przyjęcia szczepionki, bez podania „uzasadnionych powodów zdrowotnych”. 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Skomentuj