Nestle chce ograniczyć cukier w swoich słodyczach aż o 40 procent

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Nestle, szwajcarski gigant cukierniczy ogłosił, że znalazło sposób na zmniejszenie ilości cukru, wykorzystywanego do wyrobów czekoladowych aż o 40 procent. Firma ma nadzieję, że do 2018 roku popularne batoniki będą znacznie bardziej dietetyczne.

 

Naukowcy w oświadczeniu twierdzą, że dokonali prawdziwego przełomu i dążą do patentu. Nowy cukier ma zmienioną strukturę, która rozpuszcza się znacznie szybciej. Kubki smakowe będą odczuwały smak w ten sam sposób, ale w rzeczywistości ilość cukru będzie znacznie ograniczona.

Przełomowe badanie ma potencjał do zmniejszenia całkowitej zawartości cukru w produktach nawet o 40 procent. Niektórzy eksperci spoza firmy są tak samo podekscytowani tą wieścią – "To jest dobra nauka. Wiele osób próbowało wcześniej dokonać czegoś podobnego" – wypowiedział się profesor Julian Cooper, przewodniczący Komitetu Naukowego w Instytucie Nauk o Żywności i Technologii.

Póki co jest niewiele informacji na temat specyfiki badań, ponieważ nie zostały one jeszcze wydane. Dane mają ujrzeć światło dzienne w okolicach 2017 roku, a wdrożenie ich w życie nastąpi rok później. Ostateczny sukces ambitnego przedsięwzięcia będzie zależał od podniebienia konsumentów. Jeżeli obywatele uznają czekoladę za mniej smaczną, wysiłki naukowców mogą okazać się jedynie porażką.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj