Regularna jazda rowerem może być profilaktyką przed nowotworami oraz chorobami serca

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Dowiedziono, że podróżowanie rowerem do pracy może zmniejszyć o połowę ryzyko zachorowania na raka oraz choroby serca. Badania przeprowadzono w ciągu 5 lat na 250 tysiącach Brytyjczyków dojeżdżających rowerami do pracy, porównując ich stan zdrowia z osobami wybierającymi komunikację miejską. 

 

Regularna jazda na rowerze zmniejsza ryzyko zgonu z jakiejkolwiek przyczyny zdrowotnej o 41 %, częstotliwość występowania raka o 45 %, a choroby serca o 46 %. Rowerzyści pokonywali średnio 30 mil na tydzień, jednak im dłuższy był dystans, tym większe korzyści dla zdrowia.Przeprowadzone badanie jest ważnym dowodem na to, że ludzie, którzy dojeżdżają do pracy w sposób aktywny, zachowują znacznie lepszą kondycję zdrowotną – powiedział dr Jason Gill z Uniwersytetu w Glasgow. 

Efekt stnieje nawet po uwzględnieniu danych statystycznych, takich jak palenie tytoniu, różnego rodzaju dieta oraz zróżnicowana waga pacjentów. Jazda na rowerze jest uważana za zdrowszą od spacerów i może być właściwą alternatywą dla ćwiczeń na siłowni.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj