Sok pomarańczowy jest zdrowszy niż same pomarańcze

Kategorie: 

freeimages.com

Wielu wierzy, że zdrowiej jest jeść owoce, niż pić owocowe soki. Nowe badania dowodzą jednak, że - przynajmniej jeśli chodzi o pomarańcze, nie jest to do końca prawda. Sok z owoców zawiera wprawdzie dużo cukru, ale nasze ciało znacznie łatwiej przyswaja niektóre składniki odżywcze z soku pomarańczowego, niż ze świeżych owoców pomarańczy.

 

 

Jak podaje Zee News, pomarańcze są bogate w składniki odżywcze, takie jak karotenoidy i flawonoidy. Mają wiele przydatnych właściwości, np. zmniejszają ryzyko wystąpienia niektórych nowotworów i chorób układu sercowo-naczyniowego.


Naukowcy w trakcie badań stwierdzili, że proces wytwarzania pasteryzowanego soku pomarańczowego nieco obniża poziom karotenoidów oraz zawartość witaminy C, jednak w tym samym czasie znacznie zwiększa ich przyswajalność, co oznacza, że organizm łatwiej potrafi przyswoić i wykorzystać te związki.


Tymczasem inne badania wykazały, że sok z owoców zwiększa ciśnienie krwi. U ludzi, którzy regularnie piją takie soki do śniadania, ciśnienie tętnicze krwi jest znacznie wyższe niż u tych, którzy piją go jedynie od czasu do czasu. Wysokie ciśnienie krwi zwiększa ryzyko zawału serca, dusznicy i zaburzeń poznawczych.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika pansoczek

Świeżo wyciskane soki są

Świeżo wyciskane soki są zdrowe, ciężko mi jednak uwierzyć że jest jakaś różnica pomiędzy wyciskanymi sokami a jedzeniem owoców bezpośrednio. Jeśli jednak już wyciskamy sok to polecam zwrócić uwagę na to jakiego urządzenia używamy.

0
0
Portret użytkownika nel35

Producentom soków chyba

Producentom soków chyba spadły obroty. Piję sok pomarańczowy domowej roboty i mam ciśnienie w normie albo niskie, więc ktoś tu zmyśla.

0
0
Portret użytkownika nowoczesny

są owoce które nam pomagają

są owoce które nam pomagają ale owoce i warzywa są skuteczne w niewilkim stopniu, niestety z nami jest Bóg i to  jest najgorsze co moze być bo to właśnie Bóg przyczynia sie chorobom, a nie nasza żywnosc!!!!! mowić owoce pomagaja leki pomagają to tak naprawdę jest bzdura, nie mowqię ze leków nei należy brac bo się powinno brać ale należy wiedzieć ze kiedy nadejdzie jakaś choroba to człowiek nigdy sie z niej nie wyleczy ponieważ Bóg robi wszystko aby ludzie chorzy nigdy nie byli zdrowi, sam sie keidys przekonałem. Owoce wpieraja organizm ale w niewielkim stopniu, leki jedynie potrzymują aby choroba nie rozwijała sie mocniej, a skuteczny sposób na bycie zdrowym jest tylko jeden sprzedanie duszy Szatanowi.  Nawet jesli owoce są zdrowe, i zioła pomagają to jedynym sposobem na wyjście z kazdej choroby jest zaprzedanie duszy Diabłu.

0
0
Portret użytkownika wnerw żywnosciowy

taaak, na pewno sok z

taaak, na pewno sok z zagęszczonego soku pomaranczowego (bo raczej ciezko dzis o naturalny sok owocowy) z dodatkami zdrowych chemikaliów jest zdrowszy od naturalnego owoca.. komu te bzdury wciskacie? jedzenie jest faszerowane chemią jak "dobra kasza skwarkami" a my potulnie wszystko i tak jemy! co z tym swiatem sie dzieje!?

0
0

Skomentuj