Tajemnicza śmierć filipińskich polityków po terapii komórkami macierzystymi

Kategorie: 

www.123rf.com

The Philippine Medical Association (Manila, Filipiny) bada przyczynę śmierci trzech filipińskich polityków. Prawdopodobnie ​​śmierć ich spowodowana była terapią komórkami macierzystymi.

 

Podczas konferencji prasowej przewodniczącego PMA - Leo Olarte, poinformowano o związku śmierci polityków z terapią komórkami macierzystymi, której panowie poddali się w Niemczech. Panowie chorowali na raka wątroby, mieli problemy z sercem i płucami. Rok po przeprowadzeniu terapii, filipińscy urzędnicy państwowi zmarli. Po ich powrocie do Manili pojawiły się komplikacje po zabiegu. Przeszczepy zostały odrzucone przez organizm, a panowie zmarli juz po przybyciu na Filipiny. Jak poinformowano, chorym przeszczepiono komórki macierzyste pobrane z owiec i królików, jak również z ludzkich poronnych komórek płodowych. Orleyt przyznaje, że śledztwo utrudnia rodzina, która nie chce mówić o szczegółach terapii.


W przeciwieństwie do Filipin, w Niemczech dopuszcza się terapię komórkami macierzystymi pobranymi od królików, owiec, świń i krów. Sama procedura jest bardzo skomplikowana i ryzykowna, dlatego ośrodki medyczne, przeprowadzające leczenie komórkami macierzystymi powinny być akredytowane i licencjonowane. Według Orleyta, na Filipinach przeprowadzenie takiej procedury jest o wiele tańsze i bezpieczniejsze, a do samego zabiegu wykorzystuje się komórki macierzyste pobrane od samego pacjenta z krwi, szpiku kostnego i tkanki tłuszczowej.


Komórki macierzyste to nasi prywatni uzdrowiciele. Terapia komórkami macierzystymi jest stosowana w leczeniu raka, przy łysieniu, czy w przypadkach uszkodzeń mózgu.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika nel35

Skoro komórki pochodziły od

Skoro komórki pochodziły od obcych dawców (tym bardziej zwierzęcych), to nic dziwnego, że zostały odrzucone. Jeszcze jeden dowód na to, ze pieniądze i wpływy to nie wszystko. Należało spróbować u siebie, bez obciążającej podróży (zmiana klimatu, strefy czasowej...).

0
0

Skomentuj