Technologia pikosekundowa rozwiązaniem na Twoje problemy skórne. Zobacz, w czym tkwi sekret laserów pikosekundowych!

Kategorie: 

Źródło: Internet

Laseroterapia ma ponad pięćdziesięcioletnią tradycję i znalazła swoje zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny: okulistyce, dermatologii, chirurgii, czy nawet ginekologii. Jednak to właśnie w ostatnim 20-leciu nastąpił intensywny rozwój technik laserowych, a co za tym idzie, poszerzenie spektrum możliwości wykorzystania urządzeń laserowych. Za ostatnie, wielkie osiągnięcie medycyny uznaje się lasery pikosekundowe, które charakteryzuje nie tylko wysoka skuteczność w leczeniu różnych problemów skórnych, lecz także delikatność działania. Czym wyróżnia się technologia pikosekundowa na tle laserów starszej generacji? I jaki laser pikosekundowy najlepiej poradzi sobie z naszymi niedoskonałościami?

 

Technologia pikosekundowa - co w niej wyjątkowego?

Stały rozwój w dziedzinie laseroterapii podyktowany jest przede wszystkim potrzebą udoskonalania technologii i modyfikowaniem jej w kierunku wyższego bezpieczeństwa, skuteczności, szybkości przy jednoczesnym zminimalizowaniu dyskomfortu Pacjentów. Dla wielu Pacjentów ból w trakcie zabiegu i długi okres rekonwalescencji od zawsze stanowiły duży problem. Do dziś pokutuje mit, że wszystkie zabiegi laseroterapii w medycynie estetycznej są niezwykle bolesne i wyłączają ze zwykłego trybu życia na wiele dni. Jeszcze kilkanaście lat temu - była to prawda. Pacjenci byli narażeni na ból nie tylko podczas wykonywania zabiegu laserowego, lecz także długo po nim - przy laserach starszej generacji okres rekonwalescencji mógł trwać nawet do kilku tygodni. Dziś problem ten rozwiązują innowacyjne frakcyjne lasery pikosekundowe, które redukują cierpienie podczas zabiegu i znacząco skracają powrót skóry do formy. Przy niektórych zabiegach np. frakcyjnym odmładzaniu skory z wyrównaniem kolorytu, już po kilku godzinach skóra na powierzchni wygląda normalnie, mimo zainicjowanemu procesowi głębokiej przebudowy z namnażaniem włókien kolagenowych i redukcją przebarwień. 

To właśnie dzięki parametrom laserów pikosekundowych, laserowe usuwanie tatuażu, blizn, rozstępów, przebarwień czy zmarszczek może odbywać się w sposób szybki i niemal bezbolesny dla Pacjenta. Tajemnica połączenia skuteczności i siły lasera pikosekundowego polega na deponowaniu bardzo dużej dawki energii w skórze w minimalnym odcinku czasowym. Mówiąc prościej - światło lasera emitowane w głąb skóry, dostarcza wystarczająco dużo energii na tyle szybko, że laser nie dokonuje termicznych zniszczeń w okolicznych tkankach - nie parzy, nie niszczy naskórka, nie pozostawia blizn.

Lasery pikosekundowe w Polsce - opinie 

Obecnie w gabinetach medycyny estetycznej w Polsce możemy spotkać się z kilkoma markami laserów pikosekundowych: PicoSure (pierwszy na świecie laser pikosekundowy stosowany w medycynie estetycznej), Discovery Pico (najsilniejszy laser w kategorii), PicoWay czy Enlighten. Różnią się one od siebie długością emitowanej fali oraz parametrami, a przez to lepiej sprawdzają się w różnych wskazaniach. Dwa pierwsze, czyli PicoSure i Discovery Pico wyróżniają się w kategorii w sposób szczególny. „PicoSure jako pierwszy laser pikosekundowy w medycynie estetycznej faktycznie przecierał szlaki, był prawdziwym pionierem i przełomem - wyjaśnia doktor Krzysztof Miracki z  Kliniki Miracki w Warszawie, która jako jedyna w Polsce oferuje swoim Pacjentom zabiegi aż dwoma laserami pikosekundowymi. I dodaje: kiedy jako pierwsi w Polsce sprowadziliśmy go do naszych gabinetów z myślą o Pacjentach borykających się z trudnymi (a nawet dotychczas niemożliwymi) do usunięcia kolorowymi tatuażami, rozstępami czy przebarwieniami, nie spodziewaliśmy się, że ta innowacja aż tak radykalnie zmieni obraz medycyny estetycznej w Polsce i stosowanie w niej laseroterapii. Dziś, po trzech latach pracy z PicoSure i wykonaniu tysięcy zabiegów możemy śmiało powiedzieć o sobie, że jesteśmy najlepszymi specjalistami w zabiegach laserami pikosekundowymi, znamy doskonale ich możliwości i umiemy perfekcyjnie dostosować parametry zabiegów do indywidualnych potrzeb i wskazań. Dziś, kiedy lasery pikosekundowe coraz bardziej się popularyzują, znajdują swoje stałe miejsce w wielu klinikach. Jednak te trzy lata doświadczeń, które zdobyliśmy dzięki pracy z laserem PicoSure dały nam ogromną przewagę empiryczną i praktyczną wiedzę w stosowaniu terapeutycznym tych niezwykłych laserów.”

Kiedy, zgodnie ze słowami doktora Mirackiego lasery pikosekundowe zyskały większą popularność i pojawiły się nowe marki reprezentujące urządzenia pikosekundowe, wybór drugiego lasera do  Kliniki Miracki był prosty. Doktor wyjaśnia: „Nie zastanawialiśmy się długo. Znając możliwości działania laserów pikosekundowych i mając do wyboru kilka nowych urządzeń niemal natychmiast zdecydowaliśmy się na Discovery Pico. Przede wszystkim z powodu jego bardzo wysokiej mocy. Discovery Pico to najsilniejszy laser pikosekundowy - poza tym, że radzi sobie najlepiej ze wszystkich urządzeń z czerwonymi, żółtymi i brązowymi tatuażami, jest również nieoceniony w zabiegach redukcji rozstępów i likwidacji blizn. I wciąż, dzięki krótkiemu, pikosekundowemu impulsowi jest stosunkowo „delikatny” dla skóry Pacjenta pozwalając na szybki powrót do formy po zabiegu."  

Laser PicoSure i Discovery Pico - sięgnij po najlepsze rozwiązanie

Lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico dają bardzo duże możliwości terapeutyczne. Przy ogromnej liczbie wskazań - usuwaniu tatuażu w każdym kolorze, zabiegach gruntownie odmładzających, redukujących zmarszczki i bruzdy, terapiach leczenia blizn i rozstępów i likwidacji przebarwień - są niedoścignionymi liderami. Dodatkowym atutem obu laserów jest zastosowanie pikofracji - czyli wykorzystanie soczewki frakcyjnej w zabiegach laserem pikosekundowym. Co wyróżnia zabiegi pikofrakcyjne pośród innych terapii? „Zabieg laserowy możemy wykonywać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to „pełna plamka”, kiedy światło lasera pada na skórę przez gładką soczewkę i dokonuje uszkodzeń skóry na powierzchni odpowiadającej średnicy wiązki lasera. Drugą metodą jest soczewka frakcyjna dzieląca strumień deponowanego w skórze światła na mikro plamki - to ją wykorzystujemy w terapiach pikofrakcyjnych - tłumaczy Miracki. - Soczewka frakcyjna, jeśli przyjrzeć jej się z zewnątrz wygląda jak niewielkie sitko dzielące powierzchnię szkiełka na mikrootworki. Ten skomplikowany układ soczewkowy powoduje ogromną różnicę w działaniu urządzenia. Światło lasera, które deponowane jest w skórze poprzez te mikrootworki powoduje regularne, pionowe, kolumnowe uszkodzenia. W efekcie dookoła uszkodzonej tkanki pozostają zdrowe, nienaruszone komórki, co pozwala skórze wielokrotnie przyspieszyć procesy regeneracyjne i wrócić Pacjentowi do formy w znacznie krótszym czasie, niż przy pracy pełną plamką. Dlatego technologia pikofrakcyjna to najlepsze rozwiązanie w laseroterapii estetycznej. Łączy ogromną moc lasera i skuteczność działania z redukcją doznań bólowych dla Pacjenta. Szybkość zabiegu z szybkością rekonwalescencji - kończy ekspert laseroterapii. 

Więcej informacji na temat laserów pikosekundowych PicoSure i Discovery Pico znajdą Państwo na stronie:

http://klinikamiracki.pl/zabieg/discovery-pico-usuwanie-tatuazu-przebarwien-blizn-odmladzanie-pikosekundowe/

http://klinikamiracki.pl/zabieg/blizny-potradzikowe-pico-sure/

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj