6 sposobów na młody wygląd twarzy – jak najdłużej!

Kategorie: 

Źródło: Internet

Nawet, jeśli daleko Ci jeszcze do spoglądania w lustro w poszukiwaniu pierwszych zmarszczek, nie daj się zwieść! O młodą skórę najlepiej zacząć dbać jak najwcześniej. Jeśli nie chcesz, aby oznaki starzenia zbyt szybko pojawiły się na Twej twarzy lub były zbyt widoczne, poznaj tych 6 sposobów!

 

1. Zdrowa dieta to piękna cera

Jeśli jeszcze o tym nie wiesz – jesteś tym, co jesz. Dlatego dieta bogata w witaminy (przede wszystkim C, E i A) oraz regularne nawilżanie się (odpowiednia będzie zwykła woda, ale i rozmaite ziołowe herbaty, a także sok z aloesu) pozwolą Ci na dłużej zachować piękną, świetlistą, gładką cerę. Dużo warzyw, odpowiednich tłuszczy (jak oliwa, olej kokosowy czy winogronowy), zdrowych zbóż pomogą Ci w zachowaniu młodości i piękna.

2. Spróbuj wysypiać się i nie stresować

Podczas snu Twoje ciało najlepiej się regeneruje. Również mięśnie twarzy rozluźniają się wtedy, pozwalając skórze się „rozprostować” i odbudować. To w nocy zachodzą najważniejsze procesy, powodujące, że Twoja cera może odżyć. Również stres powoduje napinanie się mięśni twarzy i prowadzi do pogłębiania zmarszczek. Spróbuj znaleźć sposoby na to, aby rozluźniać się i relaksować.

3. Chroń cerę przed słońcem!

To bardzo ważne, abyś starała się zapobiegać wpływowi promieniowania UV na skórę twarzy. Nawet niewielka ekspozycja na letnie słońce sprawia, że cera staje się widocznie starsza. Obok ważnego nawilżenia, postaraj się także chronić ją przed promenowaniem słonecznym – za pomocą kosmetyków do twarzy z odpowiednimi filtrami. Naturalne filtry znajdują się choćby w maśle shea (5 SPF) i oleju marchewkowym (40 SPF!!!).

4. Oczyszczona i nawilżona skóra twarzy…

… to młodość na dłużej. Regularnie dbaj o jej stan. Odpowiednio zmywaj makijaż, stosuj peeling od czasu do czasu, stosuj odpowiednie kremy na noc i na dzień, żeby skóra była odpowiednio nawilżona. Właściwie jej odżywienie wzmocni ją, ochroni, uelastyczni i sprawi, że będzie lepiej znosiła zarówno płynący czas, jaki i wszelkie warunki zewnętrzne. Stosuj maseczki.

5. Używaj odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji skóry twarzy

Skóra twarzy jest zupełnie inna niż na reszcie ciała, a przede wszystkim jest ciągle narażona na kontakt ze światem zewnętrznym. To dlatego ważne jest, abyś dbała o nią w szczególności. Stosowanie kosmetyków miernej jakości i niedostosowanych do Twojej cery mogą paradoksalnie sprawiać, że będzie szybciej się starzeć, a jej wygląd nie będzie odpowiadał Twoim wyobrażeniom. Stosuj podkłady z filtrem i o odpowiednim działaniu, jak np. https://tagomago.pl/products/estee-lauder-perfectionist-youth-infusing-makeup-podklad-ujedrniajacy-spf-25-3n1-ivory-beige-30ml/.

6. Nie ulegaj nałogom

Czy to w kwestii diety (cukry proste, niektóre oleje, tłuszcze nasycone, fastfoody) czy też używek – ograniczaj je do minimum, ponieważ skutecznie pogarszają stan skóry na Twojej twarzy. Papierosy i alkohol mają bardzo zły wpływ na cerę i jej wygląd.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Skomentuj