Czarny humor świadczy o wysokim IQ

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Uniwersytet Medyczny w Wiedniu prowadził badania, w których wzięło udział 156 osób. Wśród nich znajdowały się kobiety i mężczyźni w wieku około 33 lat, z różnych środowisk. Uczestnicy poddali się testowi IQ, obejmującemu werbalną i niewerbalną weryfikację rozumowania. Wśród zadań znalazło się 12 karykatur niemieckiego rysownika, na podstawie których badano reakcje ludzi.

 

Czarny humor jest od dawna utożsamiany z ludźmi, którzy posiadają dość melancholijne usposobienie i rzadko kojarzono go z zaawansowaniem funkcji poznawczych. Jednak najnowsze badania sugerują, że osoby rozumiejące czarny humor i czerpiące z niego przyjemność mają nie tylko wyższe wyniki w teście IQ.

Osoby lubujące się w nieprzeciętnych żartach wykazują niższą agresję, rzadziej wpadają w negatywny nastrój i są z reguły lepiej wykształcone. Natomiast ludzie, którym nie podobały się ironiczne żarty posiadały średnie IQ, wyższy poziom agresji oraz większą skłonność do negatywnych nastrojów.

 

Wśród uczestników znaleźli się także tacy, którzy po prostu nie potrafili zauważyć ani zrozumieć dowcipów, były to osoby o przeciętnym IQ, ale niższym stopniu agresji i bardziej pozytywnym podejściu do życia.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika nikt-xxx

Przychodzi baca do owiec,

Przychodzi baca do owiec, rozpina rozporek, ale coś nie tak. Miny posępne, wzrok twardy, ogony na sztorc. "Teraz, k..., Polska!"

0
0

Skomentuj