Dlaczego kobiety tracą zainteresowanie seksem częściej od mężczyzn?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Kobiety ponad dwukrotnie częściej tracą zainteresowanie seksem podczas życia w stałym związku, sugerują brytyjskie badania na temat seksualnych nawyków ludzi. Odkrycia opierają się na doświadczeniach blisko 5 tysięcy mężczyzn i ponad 6 tysiącach kobiet.

 

Łącznie 15% z badanych mężczyzn i 34% z badanych kobiet stwierdziło, że w ciągu ostatniego roku straciło zainteresowanie seksem na trzy miesiące lub dłużej. Dla mężczyzn brak zainteresowania najczęściej występował w wieku 35-44 lat, a dla kobiet w wieku 55-64 lat.

 

Wśród głównych przyczyn utraty zainteresowania seksem u kobiet wyróżniono posiadanie małych dzieci. Natomiast słabe zdrowie fizyczne i psychiczne, nieprawidłowa komunikacja oraz brak emocjonalnej więzi podczas seksu były przyczynami dla obu płci. 

Psychologowie zalecają od samego początku rozmawiać o problemie – jego ignorowanie może doprowadzić do wybuchu emocji. Warto także wprowadzić inne formy intymności, na przykład trzymanie się za ręce, ciepłą rozmowę oraz przytulanie.

 

Podczas badań okazało się, że uczestnicy, którym łatwo było rozmawiać z partnerami na tematy intymne, rzadziej skarżyli się na brak zainteresowania seksem. Jednak osoby mniej szczęśliwe w całokształcie swoich relacji, częściej doświadczały problemów w łóżku.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Skomentuj