Jak nie przytyć jesienią – 6 prostych sposobów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Jesienią dni stają się krótsze, a perspektywa spędzania czasu w domowym zaciszu w towarzystwie przekąsek jest bardziej kusząca. Co zrobić aby nie przybrać na wadze jesienią? Eksperci od dietetyki przedstawiają sześć strategii, na których wprowadzenie do swojego życia nigdy nie jest za późno.

 

 

 

  1. Stwórz swój kalendarz celów

Warto zaplanować sobie odległy cel do osiągnięcia, najlepiej w kolejną wiosnę, i dążyć do niego przez cały okres jesienny i zimowy. Może być to na przykład udział w maratonie lub mieszczenie się w wymarzony rozmiar odzieży. Ważne jest, żeby w trakcie realizacji swojego zamiaru odnotowywać kolejne postępy - najlepiej robić to regularnie.

 

  1. Spróbuj treningów w zamkniętych pomieszczeniach

Jeśli zimna aura na zewnątrz odstrasza od aktywności fizycznej, warto pomyśleć o przerzuceniu się na siłownię. Zapisanie się na przykład na zajęcia fitness może rozwiązać problem braku motywacji do ćwiczeń.

 

  1. Walcz z jesiennym obniżeniem nastroju

Wiele osób doświadcza jesienią poczucia senności, braku energii, a nawet smutku. Tego typu samopoczucie często przyczynia się do braku aktywności fizycznej i przejadania się. Warto porozmawiać z lekarzem rodzinnym na temat suplementacji witaminy D w okresie jesiennym, a w codziennej diecie stosować zielone warzywa. Jeśli świeci słońce, należy z tego korzystać! Spacery podczas słonecznej pogody z pewnością uzupełnią deficyty witaminy D i poprawią samopoczucie. 

  1. Jedz tylko gdy jesteś głodny

W okresie jesiennym istnieje więcej powodów do podjadania. Może to być na przykład zmniejszony poziom energii, potrzeba spożycia czegoś ciepłego i bardziej kalorycznego. Jednak należy pamiętać, że najlepszym powodem do jedzenia jest autentyczny głód. Kompensacja jedzeniem złego nastroju może skończyć się przybraniem na wadze.

 

  1. Zwróć uwagę na pozytywne aspekty jesieni

Dłuższe wieczory mogą być całkiem przyjemne, gdy spędza się je z rodziną i przyjaciółmi. Za to korzystając z uroków jesieni w ciągu dnia, można zaplanować wycieczkę w góry, grzybobranie lub inne aktywności fizyczne.

 

  1. Zadbaj o ciepłą odzież

Zadbanie o swój komfort w postaci ciepła z pewnością będzie motywował do aktywniejszego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wodoodporna kurtka, ciepłe rękawiczki, czapka i szalik, a także wygodne buty z pewnością pomogą w tym planie.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj