Marihuana złagodzi dolegliwości bólowe spowodowane menstruacją

Kategorie: 

dreamstime.com
w Stanach Zjednoczonych dopuszczono do sprzedaży nowe czopki dopochwowe - Foria zawierające konopie. Producenci twierdzą, że dzięki nowemu lekowi kobiety zapomną o bólu miesiączkowym (bolesnym miesiączkowaniu). Kapsułki o kształcie tamponu posiadają właściwości przeciwbólowe marihuany, ale nie działa psychotropowo - podaje The Daily Mail
 
Bolesne miesiączkowanie przejawia się najczęsciej w postaci pulsowania lub silnych skurczy w dole brzucha. Według specjalistów z Mayo Clinic, podczas menstruacji kobieca macica jest obniżona. Jest to spowodowane  produkcją w tym czasie prostaglandyn (hormonów odpowiedzialnych m.in. za objawy stanu zapalnego i bólu). Im wyższe poziomy prostaglandyn, tym więcej odczuwa się bólu.
 
Przy silnych skurczach naczynia krwionośne, które dostarczają krew do macicy, mogą zostać uciśnięte, przepływ krwi ulega pogorszeniu, czego wynikiem są właśnie dolegliwości bólowe. Mieszkanki Kalifornii i Kolorado - stanów, gdzie marihuana jest legalna, mogą już zakupić nowy lek. Opakowanie zawierające cztery czopki kosztuje 44$. 
 
Czopki zawierają 60 miligramów tetrahydrokannabinolu (THC) i 10 miligramów kanabidiolu - aktywnych składników marihuany. Producenci twierdza, że THC blokuje dolegliwości bólowe, a kannabidiol wpływa na układ immunologiczny, zmniejszając stan zapalny.
 
 
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj