Niesamowite odkrycie w technologii dentystycznej pozwala "wyhodować" nowy ząb w zaledwie 9 tygodni

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Wydaje się, że nie ma ograniczeń co do możliwości, jakie oferuje nam technologia komórek macierzystych. Badania medyczne wciąż postępują i wprowadzają kolejne innowacje. Jest możliwe, że już niedługo skończy się era implantów dentystycznych, ponieważ dzięki technologii komórek macierzystych można już rozwijać nowe zęby.

 

To odkrycie zostało dokonane przez profesora Jeremy'ego Mao, badacza komórek macierzystych. Mao jest profesorem medycyny dentystycznej w centrum medycznym Uniwersytetu Columbia i uważa, że najnowsza technologia umożliwia regenerację nowego zęba z wykorzystaniem DNA pacjenta za wykorzystaniem czynnika wzrostu.Badania na Uniwersytecie Columbia są jedynymi w swoim rodzaju, gdzie komórki macierzyste po skolonizowaniu wokół specjalnego "rusztowania" można przekształcić w nowy ząb, łączący się z tkanką jamy ustnej. Taka implantacja ma trwać około dziewięciu tygodni.


Nowy ząb rośnie bezpośrednio w jamie dziąsła, opierając się na naturalnych zasobach organizmu, dzięki czemu pacjent może mieć naturalne, anatomicznie poprawne uzębienie. Ta metoda zmniejsza potrzebę stosowania konwencjonalnych implantów dentystycznych, które są podatne na wypadanie, ingerencję w kości szczęki, czy zagłębianie się na skutek starzenia się.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj