Opracowano nową metodę walki z otyłością. Chip umieszczony w mózgu pomoże w kontrolowaniu napadów głodu

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Opracowano nową metodę leczenia otyłości, która polega na wszczepieniu specjalnego chipu do mózgu. Urządzenie wysyła specjalny sygnał do mózgu w momencie, kiedy osoba pomyśli o jedzeniu. Obecnie przeprowadzane są badania kliniczne na sześciu osobach z otyłością typu III.

Chip, znany również jako responsive neurostimulation system (RNS), został opracowany przez firmę technologiczną NeuroPace. Miał on pomóc w leczeniu osób cierpiących na epilepsję. Po wszczepieniu śledzi aktywność mózgu, stale monitorując stan pacjenta. Następnie chip wysyła łagodny impuls elektryczny, który ostrzega przed wystąpieniem napadu padaczkowego.

 

Ostatnie badanie, opublikowane przez Proceedings of National Academy of Sciences, wykazało, że ta sama technika może być zastosowana do powstrzymania napadów jedzenia. W testach przeprowadzonych na myszach wykazano, że impulsy mogą skutecznie zapobiegać napadom jedzenia. Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda chcą dowiedzieć się, czy sposób ten może działać również u ludzi.

Próba, która potrwa najbliższe pięć lat, obejmie sześciu ochotników, którzy będą mieć wszczepiony implant przez 18 miesięcy bez przerwy. Chip będzie monitorował aktywność mózgu przez sześć miesięcy, a następnie włączy stymulację – w tym przypadku jedzenie. Następnie spróbuje poszukać wzorca aktywności w mózgu, który sygnalizuje początek objadania się.

 

Naukowcy spróbują ustalić, czy implant jest bezpieczny dla zdrowia, a następnie spróbują ustalić jego skuteczność. Jeśli terapia okaże się skuteczna, będzie ona przeznaczona wyłącznie dla osób o wskaźniku masy ciała (BMI) powyżej 45 oraz tych, które nie straciły na wadze po operacji zmniejszenia żołądka.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Adrem

Szukanie w  d...ie rozumu

Szukanie w  d...ie rozumu ciąg dalszy.

Przyczyną obżerania się jest łatwy dostęp do taniego, toksycznego jedzenia, a właściwie bezartościowej " paszy".

A do schudnięcia potrzebny jest tylko  metr łańcucha i osoba towarzysząca.

Zresztą ta metoda pomaga na wszystkie uzależnienia.

Tak, grubasy są jak ćpuny. Tylko ćpają byle jakie, uzaleźniające zarcie.

0
0
Portret użytkownika Felipesku

Przesatalem spozywac produkty

Przesatalem spozywac produkty z przenica i zucilwm cukier... waga idzie sama w dol... nie mam parcia na slodycze juz... nie potrzeba chipa tylko normalna diete i sie jej trzymac.

0
0

Skomentuj