Picie alkoholu zmniejsza efekty odchudzania

Kategorie: 

dreamstime.com

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, jak przetrwać kolejną imprezę bez uszczerbku dla sylwetki. Zdania naukowców są bardzo podzielone. Dla niektórych nie ma mowy o zdrowym odżywianiu, jeśli spożywamy nawet niewielkie ilości alkoholu. Inni twierdzą, że codzienne picie alkoholu w rozsądnych ilościach jest dopuszczalne i nie wywiera większego wpływu na nasz organizm

 

Kaloryczność napojów alkoholowych jest dość wysoka, jednak zależy od rodzaju trunku, np. kieliszek wytrawnego wina ma 80 kalorii, kieliszek wódki (25 ml) - 55 kalorii, gdy tymczasem kufel piwa (500 ml) ma ponad 250 kalorii!


Jedną z podstawowych właściwości alkoholu jest jego szybkie wchłanianie z przewodu pokarmowego, co sprawia, że jest źródłem szybkiej energii. W tym przypadku sam alkohol nie przyczynia się do zwiększenia masy tłuszczowej. Pochodząca z niego energia pożytkowana jest w pierwszej kolejności, więc kalorie pochodzące z przekąsek są po prostu odkładane. Dodatkowo alkohol dostarcza tylko puste kalorie, nie zawiera żadnych substancji odżywczych, dlatego nie zaspokaja głodu.


Włączając alkohol do codziennej diety, możemy zwiększyć ilość przyjmowanych kalorii o co najmniej 150-200 dodatkowych kilokalorii. Po roku przełożą się one na dodatkowe 2,5-3kg. Należy pamiętać, że ograniczanie spożywania słodyczy podczas odchudzania, przy jednoczesnym braku rezygnacji z napojów alkoholowych nie wystarczy, ponieważ kieliszek szampana jest równy kalorycznością porcji ciasta, a kieliszek wina - deserowi lodowemu.

 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika quba

Problem z odchudzaniem to

Problem z odchudzaniem to jedno ale najważniejsze jest to że alkohol ogłupia-szcególnie młodych ludzi. Apel do was młodzi: NIE PRZESADZAJCIE !!! Nie chodźcie po durnych klubach w nadmiarze a już szczególnie melinach w stylu "pijalnia" i nie chlejcie na umór. Wy zostaniecie głupimi wyrzutkami a laski zostaną wykorzystane i tyle. Z resztą i one zgłupieją-jeszcze szybciej ze względu na możliwości organizmu.

0
0

Skomentuj