„Rozrusznik” mózgu pomaga zapobiegać napadom padaczki i drgawkom

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Nowatorski „rozrusznik” mózgu, opracowany przez inżynierów z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, może pomóc w zapobieganiu napadom padaczki lub drgawkom u pacjentów z chorobami neurologicznymi, takimi jak choroba Parkinsona i epilepsja.

Urządzenie, znane jako WAND, działa poprzez monitorowanie aktywności mózgu i stymulowanie nieodpowiadających regionów prądem elektrycznym. Nowy neurostymulator może być potencjalnie wykorzystywany do leczenia objawów epilepsji i choroby Parkinsona.

Urządzenie jest bezprzewodowe i działa automatycznie, co oznacza, że ​​gdy tylko nauczy się rozpoznawać oznaki napadu padaczki oraz drgawek, może samodzielnie dostosować stymulację, aby zapobiec niechcianym ruchom. WAND może również monitorować i stymulować impulsy jednocześnie, dzięki czemu może dostosowywać odpowiednie parametry w czasie rzeczywistym.

 

Urządzenie może również rejestrować aktywności elektryczne na 128 kanałach, czyli w 128 różnych punktach mózgu. Inne tego typu systemy obsługiwały dotychczas jedynie 8 punktów. Nowatorskie urządzenie zostało dokładnie opisane w artykule, opublikowanym 31 grudnia w czasopiśmie Nature Biomedical Engineering.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Jurek

W szpitalu przy ulicy

W szpitalu przy ulicy Poznańskiej w Gnieźnie 100% badanych, miało częściowo lub całkowicie zatkany nos.

0
0

Skomentuj