Z czym wiąże się bycie leworęcznym?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Najnowsze badania dowodzą, że bycie leworęcznym jest bardziej niebezpieczne od bycia praworęcznym. Do takich wniosków doszło dwoje lekarzy z Południowej Kalifornii, według nich średnia długość życia osoby leworęcznej jest o 9 lat krótsza od długości życia osoby praworęcznej.

 

Osoby leworęczne to około 10-20% populacji naszej planety. Pół miliarda ludzi jest zmuszone do życia w świecie, który w wielu aspektach nie jest przystosowany do ich wymagań oraz potrzeb. Prowadzenie pojazdów, klawiatura, akordeon – właściwie wszystko jest przystosowane dla osób praworęcznych.

Po przeanalizowaniu statystyk wypadków w ciągu czterech lat spośród dwóch tysięcy młodych ludzi, dowiedziono, że osoby leworęczne są o 20% częściej narażone na kontuzje sportowe od osób praworęcznych, dodatkowo, znacznie częściej zdarzają im się wypadki przy pracy. Całokształt wpływa na wynik o aż 40% więcej wypadków w ciągu życia, niż u osób praworęcznych.

Ludzie leworęczni są w stanie o wiele łatwiej zranić się narzędziami w pracy. Psychologowie uważają jednak, że osoby leworęczne nie są mniej sprawne od praworęcznych. Twierdzi się, że w większości przyczyną jest niewygoda oraz nieporadność w świecie, w którym prawie wszystko jest przystosowane do prawej dłoni.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika bart

Szkoda ze jestes tak

Szkoda ze jestes tak rozwiniety ze orografia cie przerasta!

0
0
Portret użytkownika bart

i na jakiej podstawie to

i na jakiej podstawie to stwierdziles? Na własnych 'naukowym' przykladzie a na poparcie inny przyklad z rodziny? Brawo! Pocukruj sobie jeszcze Smile

0
0
Portret użytkownika adamw997

BUJDY NA RESORACH

BUJDY NA RESORACH

SAM JESTEM MAŃKUTEM MUJ TATA I BRAT RÓWNIEŻ

JESTEM MECHANIKIEM Z ZAWODU I WPRAKTYCE.

NA CODZIEŃ PROJEKTUJĘ I BUDUJĘ MASZYNY. WNIOSKI SĄ INNE

LEWORĘCZNI SĄ BARDZIEJ ROZWINIĘCI POD WZGLĘDEM WYOBRAŹNI PRZESTRZENNEJ 

ŚWIETNIE RADZĄ SOBIE Z PRACAMI MANUALNYMI.

0
0

Skomentuj