6 sposobów na spokojny sen Twojego maluszka. Czy znasz je wszystkie?

Kategorie: 

Źródło: Internet

Zdrowy, spokojny sen maluszka to cel wielu młodych rodziców. Co zrobić, aby dziecko spało przez całą noc i budziło się wypoczęte? Jest na to kilka sposobów! Czy już z nich korzystaliście? Sprawdź nasze podpowiedzi, a następnie wykorzystaj je w praktyce. Przekonaj się, jak dużo zmieni się w Waszym rodzinnym życiu!

 

Odpowiednia temperatura i świeże powietrze

Ciepła kołderka, kocyk, welurowa piżamka a do tego temperatura otoczenia wynosząca 25 stopni. To wszystko może sprawić, że dziecku będzie po prostu za gorąco. Nic dziwnego, że jest marudne, budzi się w nocy i sygnalizuje swoje niezadowolenie płaczem. Optymalna temperatura do snu to 19-20 stopi. Poza tym warto wcześniej przewietrzyć pomieszczenie, w którym położysz maluszka do snu.

Stałe rytuały – dzieci je uwielbiają!

Regularność to kolejny aspekt, który znacząco wpływa na tryb dnia małego dziecka. Stałe pory drzemki, posiłków i kąpiel wprowadzają harmonię w codzienność maluszka. Podobnie będzie z wysypianiem się. Organizm dziecka przyzwyczai się do pory snu. Z czasem coraz mniej wysiłku będzie potrzebne do tego, aby zachęcić Wasze dziecko do tego, aby zasnęło.

Lactobacillus rhamnosus – preparaty na spokojny brzuszek

Niekiedy spokojny sen zaburzony jest przez problemy z brzuszkiem, szczególnie w trakcie bądź po antybiotykoterapii. Sposobem mogą być wówczas lactobacillus rhamnosus, preparaty zawierające dobre szczepy probiotyczne. Dostępne są one zarówno w postaci kropli np. Acidolac, jak i saszetek z proszkiem. Podaj je dziecku, a w pewnym stopniu zminimalizujesz ryzyko wystąpienia nieprzyjemności ze strony jelit.

Nastrojowe światło – zadbaj o klimat w pokoiku

Zatroszcz się o to, aby w pokoiku dziecka panowało nastrojowe światło. Zdecydowanie lepiej uwalnia się wtedy melatonina, czyli hormon, który reguluje nasz sen. Sprawia, że zarówno dzieci, jak i dorośli śpią po prostu lepiej, a rano czują się wypoczęci.

Kup odpowiednią lampkę nocną. W sklepach internetowych, jak również stacjonarnych znajdziesz bardzo dużo modeli, które swoją stylistyką wpiszą się w wystrój przestrzeni Twojej małej pociechy. Zadbajcie o swój wypoczynek!

Rodzicu, pamiętaj o tym: bolesne ząbkowanie

Malutkie dziecko może budzić się także z innego powodu. Problemem są niekiedy wyrastające ząbki. Dlatego zaopatrz się w specjalny środek przeciwbólowy, który pomoże mu przejść ten trudny czas. Zapoznaj się z ulotką i zastosuj, kiedy będzie to potrzebne. Istnieje duża szansa, że spokojne noce powrócą.

Kołysanki i bajki na dobranoc

Zaopatrzcie się w książeczki dostosowane do wieku maluszka. Pozwoli to dziecku wyciszyć się przed snem, a przy okazji rozwinie ono swoją wyobraźnię, starsze natomiast nauczy się nowych słów. Spędzicie razem owocnie wspólny czas – to bardzo cenne!

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj