Badania dowodzą, że 83% ludzi doświadcza w ciągu życia zaburzeń psychicznych

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Choroby psychiczne są wciąż napiętnowane przez ogół społeczeństwa. Osoby dotknięte przez fobie lub depresję są często nierozumiane, a ich problemy bagatelizowane. Jednak badania wskazują, że możliwe jest, że na całym świecie 350 milionów ludzi cierpi na depresję, a około 800 tysięcy rocznie popełnia samobójstwo.

 

Nowe badania przeprowadzone na Uniwersytecie Duke miały podkreślić to, jak rzadko zdarza się, aby nie wystąpiły u człowieka żadne zaburzenia psychiczne, zanim osiągnie średni wiek. Spośród 988 uczestników zaangażowanych do badania między 11 a 38 rokiem życia, tylko 171 osób nie doświadczyło lęków, depresji lub podobnych problemów.

Około połowa badanych miała przynajmniej jeden krótkoterminowy epizod zaburzeń psychicznych, wliczając w to uzależnienia. Reszta doświadczyła przewlekłych zaburzeń psychicznych, które obejmowały długotrwałą depresję, chorobę dwubiegunową lub inne rodzaje powtarzających się epizodów psychotycznych.

Celem badania było uświadomienie społeczeństwa o powszechnym narażeniu na zaburzenia psychiczne w dorosłym życiu. Im więcej ludzi będzie tego świadoma, na tym lepsze traktowanie będą mogli liczyć potencjalni chorzy. Naukowcy wciąż starają się ustalić wpływ genetyczny, środowiskowy, psychologiczny oraz genetyczny na zjawisko depresji.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Paweł

Najgorzej że większość z nas

Najgorzej że większość z nas nie wie czy "gorsze chwile" to tylko przejściowe problemy czy może już depresja. Czytałem ostatnio ciekawy artykuł na ten temat " Jak odróżnić depresję od cierpienia psychicznego"

0
0

Skomentuj