Dowiedziono, że szkoły rozpoczynają zajęcia o zbyt wczesnych godzinach

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Określono najlepsze godziny dnia, które młodzi ludzie powinni przeznaczać na naukę. Okazało się, że zajęcia o 9 rano nie mają większego sensu, zamiast tego sugeruje się rozpoczęcie nauki o godzinie 11 lub nawet w południe.

 

Zbadano 190 studentów pierwszego i drugiego roku studiów. Badania przeprowadzone przez The Open University oraz University of Nevada ujawniają, że nauka jest najbardziej skuteczna dla młodych ludzi, gdy przeprowadza się ją między godziną 11:00 a 21:30.

 

Zebrane dane wykazały, że dwa razy więcej studentów uważa, że efektywniej pracuje im się wieczorem niż rano. Naukowcy twierdzą, że naturalny rytm pobudki i snu może przesunąć się u młodych ludzi nawet o trzy godziny, ze względu na zmiany biologiczne, które rozpoczynają się w okresie dojrzewania.Badanie sugeruje, ze tradycyjne godziny rozpoczynające szkołę, a także pracę, mogą stawiać młodych ludzi w niekorzystnej sytuacji, ponieważ kolidują z ich rytmem dobowym, a późniejszy start może znacznie poprawić ich wydajność.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika nikt-xxx

Było mi z tym zawsze ciężko.

Było mi z tym zawsze ciężko. Doszło kiedyś do tego, że w szkole pomaturalnej zaeksperymentowałem ze znieczulaniem się gorzałą o ... 6 rano. Próba była desperacka, a efekt opłakany. Już nawet godzina 9-ta wydaje się uczciwa.

0
0
Portret użytkownika Wolski

Już od dawna twierdzę że

Już od dawna twierdzę że szkolnictwo służy nie uczniom i studentom, a nauczycielom,czy raczej "uczycielom" i wykładowcom. To im pasują takie godziny pracy.  Ostatnio walczą o miejsca pracy, a nie dobro tych których mają, o zgrozo uczyć i wychowywać.

 

0
0

Skomentuj