Liczba samobójstw wśród dzieci podwoiła się w ciągu 10 lat

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Liczba dzieci, które mają za sobą próby samobójcze, niemal podwoiła się w ciągu ostatnich 10 lat. Naukowcy poinformowali, że w latach 2007–2015, liczba przypadków problemów psychicznych wśród dzieci w wieku od 5 do 18 lat wzrosła z 580 tys. do 1,12 mln. Lekarze podkreślają również, że prawie połowa interwencji dotyczyła dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

W badaniu opublikowanym w czasopiśmie JAMA Pediatrics wykorzystano publicznie dostępne dane z National Hospital Ambulatory Medical Care Survey. Badanie wykazało, że średni wiek dzieci, u których zdiagnozowano myśli samobójcze lub próby samobójcze, wynosił 13 lat. Tymczasem 43% wizyt u specjalistów dotyczyło dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

 

Odkrycia są alarmujące, ale nie zaskakują psychiatrów dziecięcych. Wskaźnik depresji i samobójstw wśród młodszej populacji ciągle wzrastał z biegiem lat. Głównym problemem są samobójstwa wśród dzieci. W Stanach Zjednoczonych, samobójstwo jest dziesiątą główną przyczyną śmierci. Jest to druga najczęstsza przyczyna zgonów wśród osób w wieku od 10 do 34 lat i czwarta wśród osób w wieku od 34 do 54 lat.

Badanie ma jednak swoje ograniczenia. Naukowcy przyznali, że dane mogły również zawierać przypadki samookaleczenia jako próby samobójczej. Ze względu na charakter danych, badanie nie mogło również zidentyfikować najczęstszych przyczyn myśli samobójczych i prób samobójczych.

 

Gene Beresin, profesor psychiatrii w Harvard Medical School, zasugerował, że jedną z przyczyn wzrostu zachowań samobójczych może być stres. Dzieci odczuwają bowiem większą presję w szkole i bardziej martwią się własnymi osiągnięciami niż w poprzednich latach. Inną możliwą przyczyną są media społecznościowe i cyberprzemoc.

 

Rodzice powinni obserwować zachowanie swoich dzieci i potrafić rozpoznać pierwsze oznaki depresji. Psychiatrzy dziecięcy apelują również, aby nie zwlekać z wizytą u specjalisty i zapewnić dzieciom pomoc, której mogą potrzebować.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika nie tędy droga

Powszechny kult posiadania

Powszechny kult posiadania "nowości" ,oraz wyalienowanie wynikajace z braku pozytywnego kontaktu osobistego na rzecz technologii komunikacyjnej i mamy problem gotowy . Nie masz tego czy tamtego i jesteś gorszy ! A technologia ,która miała w założeniu zbliżać ,tak naprawdę oddala niwelując korzyści wynikajace z obcowania ze sobą. Proponuję przeprowadzić statystykę samobójstw wsród indian (dowolnego plemienia) i jestem prawie pewien ,że wynik nie przekroczy zera !

0
0

Skomentuj