Materac medyczny - ulga dla Twojego kręgosłupa

Kategorie: 

Źródło: Internet

Bóle kręgosłupa to coraz powszechniejszy problem społeczeństwa - doświadcza ich 80% ludzi, bez względu na wiek. Codzienna praca przy komputerze w przygarbionej pozycji czy dźwiganie ciężarów nie służy zdrowiu i tym samym naszemu samopoczuciu. Kluczowym elementem, aby zredukować powracające bóle kręgosłupa, jest przede wszystkim dobór odpowiedniego materaca - miękkiego lub twardego, zgodnie z naszymi potrzebami. Zobacz, jak wybrać materac, który przyniesie ulgę plecom.

 

Po pierwsze: odpowiednia twardość

Warto wiedzieć, że czasami bóle kręgosłupa nie są wynikiem chorób, a nieodpowiednio dobranego materaca. Według angielskich badań, nowy i odpowiednio dobrany materac może poprawić jakość snu oraz zredukować występujące bóle kręgosłupa. Przy wyborze nowego modelu najważniejsze jest, aby kierować się dwoma istotnymi jego cechami, czyli twardością i wypełnieniem (piankowym lub sprężynowym). Przez dłuższy czas lekarze uważali, że twarde materace są idealnym wyborem dla osób, którzy zmagają się z bólem w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, jednak po ostatnich badaniach okazało się, że materac taki może doprowadzić do zwiększenia bólu. Dlatego tak istotne jest, aby poprawnie dobrać rodzaj materaca do naszych potrzeb, dolegliwości i upodobań. Jeśli tego nie zrobimy, bóle mogą przerodzić się w schorzenia i poważne wady kręgosłupa.

 

Po drugie: odpowiednie wypełnienie

Wybór odpowiedniego materaca może przynieść ulgę w bólu wynikającym ze schorzeń i wad kręgosłupa. Twardość materaca to ważny element, kierujący nas przy wyborze, jednak warto także zwrócić uwagę na jego wypełnienie. Materace, które są w stanie pomóc zredukować bóle kręgosłupa zawierają przeważnie materiały działające ortopedycznie i odciążająco na kręgosłup, takie jak pianka termoelastyczna oraz lateks. Tworzywo termoelastyczne dostosowuje się do ciała użytkownika, ponieważ reaguje na jego ciepło - podczas rozgrzewania zaczyna mięknąć i przybierać kształt sylwetki. Dzięki temu mięśnie są zrelaksowane, a uczucie ucisku jest zredukowane. Lateks natomiast jest sprężysty i elastyczny, szybko reaguje na ruchy i uciski, także przybierając kształt sylwetki. Przy wyborze materaca warto również zwrócić uwagę na występujące w nim strefy twardości - sprawiają, że powierzchnia dopasowuje się do poszczególnych partii ciała, jeszcze bardziej zwiększając komfort użytkowania materaca.

 

Jaki materac medyczny wybrać?

W dzisiejszych czasach codzienne życie w pośpiechu nie pozwala na w pełni zdrowy i odpowiedniej długości sen, jednak nadal istnieje możliwość poprawy jego jakości. Podążając za tymi oczekiwaniami, SleepMed oferuje zweryfikowaną przez specjalistów ofertę materacy medycznych gwarantujących zdrowy i spokojny sen. Terapeutyczne właściwości tych materacy wynikają przede wszystkim z zastosowania warstwy pianki termoelastycznej. Pianka termoelastyczna VitaRest odpowiada na ciepło i ciężar ciała, dzięki czemu idealnie się do niego dopasowuje, a do tego podpiera i odciąża kręgosłup i newralgiczne partie sylwetki. Piankę te wzbogacono dodatkowo o 7 stref twardości - każda z nich dopasowuje się do potrzeb poszczególnych części kręgosłupa. Materac z wykorzystaniem pianki termoelastycznej jest idealnym wyborem dla osób, które cierpią nie tylko na problemy z kręgosłupem, ale także krążenia. Pianka ta bowiem działa również przeciwodleżynowo, umożliwiając przepływ krwi i dotlenienie tkanek.

 

Dobór odpowiedniego materaca medycznego jest w stanie zredukować bóle kręgosłupa - bez względu na źródło ich pochodzenia. Najlepszym rozwiązaniem, aby zapobiec lub zredukować występujące bóle pleców, jest zdecydowanie się na materac z pianką termoelastyczną, która jako jedna z nielicznych wykazuje tak szerokie, potwierdzone licznymi testami, właściwości prozdrowotne. 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj