Odkryto naukowe uzasadnienie na miłość od pierwszego wejrzenia

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Pracownicy laboratorium naukowego Uniwersytetu Cornell przeprowadzili badania nad muszkami owocowymi, które mogły odrobinę wyjaśnić zjawisko miłości „od pierwszego wejrzenia”. Zdołano odkryć, że samice owadów mają bardzo interesującą właściwość – są one w stanie biologicznie identyfikować samców, z którymi są zgodne genetycznie.

 

Wydaje się, że wybór partnera jest zupełnie przypadkowy, ale w rzeczywistości nie jest. Jak wykazały badania, muszki owocowe podczas stosunku z genetycznie dobranym partnerem produkowały więcej jaj. Naukowcy uważają, że mechanizm genetycznego dopasowania może występować także u ludzi.

 

Andrew Clark, główny autor badania, sugeruje że tak zwana miłość od pierwszego wejrzenia polega nie tylko na zwracaniu uwagi na wygląd danej osoby, ale także na wiele innych czynników. Wśród nich są między innymi zapach oraz barwa głosu.Niektórzy badacze wierzą, że w miłości szczególną rolę odgrywa genetyka. Spotkanie osoby z idealnym zestawem genów (gwarancją zdrowego potomstwa) powoduje silną reakcję biologiczną. Ta reakcja jest zwykle nazywana najbardziej tajemniczą i niezrozumiałą miłością, która powstaje po pierwszych sekundach komunikacji.

 

Istnieje jeszcze jedna teoria, według której poszukujemy partnera podobnego do nas samych. To z tego powodu zewnętrzne podobieństwa, na przykład w rysach twarzy nieznajomego, wydają się szczególnie atrakcyjne.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj