Siedzący tryb życia gorszy dla zdrowia niż palenie tytoniu, cukrzyca i choroby serca

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Badania potwierdzają, że ​​aktywność fizyczna jest jednym z najważniejszych czynników prozdrowotnych. Naukowcy odkryli, że brak ruchu może być bardziej szkodliwy dla organizmu, niż palenie tytoniu, cukrzyca, a nawet choroby serca.

W najnowszym badaniu naukowcy odkryli, jak ważne dla organizmu są ćwiczenia fizyczne, jeśli chodzi o zdrowie w dłuższej perspektywie. W badaniu przeprowadzonym od 1 stycznia 1991 roku do 31 grudnia 2014 roku badano stan układu sercowo-oddechowego, a co za tym idzie wydolność badanych.

 

Dzięki temu naukowcy odkryli, że osoby o najwyższej sprawności sercowo-oddechowej miały najniższe ryzyko śmiertelności, a korzyści były szczególnie widoczne wśród osób w podeszłym wieku. Osoby, które miały najgorszą wydolność, posiadały największe ryzyko przedwczesnej śmierci, nawet w porównaniu do palaczy, osób z nadciśnieniem oraz cukrzyków.

Nie jest tajemnicą, że ćwiczenia są integralną częścią zdrowego stylu życia. Dzięki wynikom nowego badania wiadome jest, że warto przywiązywać szczególną uwagę do aktywności fizycznej. Poprzednie badania wykazały, że nawet 30 minut wykonywania prac domowych może nieść za sobą korzyści dla zdrowia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj